Lakiery hybrydowe – wszystko co powinnaś wiedzieć
29 grudnia 2022 Artykuł sponsorowany

Lakiery hybrydowe – wszystko co powinnaś wiedzieć

Jeśli chcesz utrzymać zadbany i długotrwały manicure, lakiery hybrydowe są świetnym rozwiązaniem. Jednak, aby uzyskać najlepsze rezultaty, ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi prawidłowej aplikacji. Nie jesteś pewna jak używać lakieru hybrydowego lub jakich błędów unikać, aby Twój manicure wyglądał świeżo nawet przez 3 tygodnie? Poniżej przedstawiamy kilka porad.

Jak przygotować płytkę paznokcia pod lakier hybrydowy?

Na początek należy odsunąć skórki. Jeśli nie zostanie to zrobione, to po kilku dniach lakier na paznokciach będzie wyglądał fatalnie z powodu przerośniętych skórek. Kolejnym krokiem jest przygotowanie paznokcia do polerowania. Użyj pilnika o gradacji 180, aby nadać paznokciom pożądany kształt. Następnie oczyść paznokieć wacikiem bezpyłowym i cleanerem, aby usunąć wszelkie tłuszcze. Następnie użyj bloku polerskiego aby zmatowić paznokieć. Jeśli paznokieć nie zostanie prawidłowo odtłuszczony i zmatowiony, lakier hybrydowy nie utrzyma się nawet przez tydzień i zacznie schodzić.

Jak nakładać lakier hybrydowy?

Zacznij od nałożenia warstwy podkładu i pozwól jej wyschnąć. Następnie nałóż na paznokcie lakier bazowy i pozostaw do wyschnięcia. Pamiętaj, że przy użyciu lampy LED może to trwać 30-60 sekund, natomiast przy użyciu lampy UV może to trwać 2 -3 minuty. Przed nałożeniem lakieru do paznokci należy pamiętać, że istnieje określona ilość lakieru, którą należy użyć. Jeśli nałożysz zbyt grubą warstwę, nie utwardzi się ona prawidłowo po włożeniu pod lampę, co spowoduje pomarszczenie top coat’u i nieładne wykończenie. Idealną opcją jest nałożenie dwóch cienkich warstw lakieru. Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę jest czas schnięcia lakieru, który musi być dostosowany do możliwości posiadanej lampy. Dlatego przed rozpoczęciem używania hybryd należy zapoznać się z instrukcją obsługi swojej lampy. Na koniec należy utwardzić lakier. Robi się to poprzez pokrycie go cienką warstwą TOP i utwardzenie go po raz ostatni pod lampą. Nie zapomnij pomalować również brzegu paznokcia! Dzięki temu, że lakier będzie przylegał do płytki i będzie chroniony przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi, wodą itp.

Lakiery hybrydowe bez użycia lampy

Zamiennikiem tradycyjnych lakierów hybrydowych są lakiery hybrydowe, które nie wymagają użycia lampy. Jak wykonać manicure przy użyciu tego rodzaju lakierów hybrydowych? Jest to proste i łatwe. Jak w przypadku każdego manicure, pierwszym krokiem jest wycięcie skórek. Gdy wykonujesz hybrydę bez lampy, nie musisz używać bloku polerskiego do ścierania płytki paznokcia. Wystarczy, że spiłujesz paznokieć do formy, którą chcesz osiągnąć. Krok drugi to odtłuszczenie paznokci, dzięki czemu lakier łatwiej się trzyma. Krok trzeci to malowanie paznokci. Nie trzeba przed tym nakładać bazy, wystarczy poczekać aż lakier wyschnie i nałożyć drugą warstwę. Na koniec możesz nałożyć top coat, czyli przezroczysty lakier żelowy, który nadaje paznokciom połysk – i gotowe! Taki manicure może utrzymać się nawet do tygodnia.

Przechowywanie lakierów hybrydowych

Profesjonalne lakiery hybrydowe najlepiej przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od światła i źródeł ciepła w suchym i zacienionym miejscu. Jeśli lakiery będą narażone na zbyt dużą wilgoć, może to mieć na nie negatywny wpływ. Dlatego łazienka nie jest zalecanym miejscem do ich przechowywania. Po użyciu lakieru należy pamiętać o szczelnym zamknięciu wieczka, aby zapobiec jego wysychaniu. Chłodne miejsce bez dostępu do światła lub źródła ciepła, takiego jak kaloryfer, jest idealnym miejscem do długoterminowego przechowywania lakierów.Polecane

Sorry, no posts were found.