Z bólem pleców zmaga się ogromna liczba osób, co ma związek z dominującym obecnie siedzącym trybem życia. Jego przyczyną bywa też zbyt mała aktywność fizyczna i zła postawa ciała. To z kolei wiąże się z pojawieniem różnego rodzaju zwyrodnień, które generują chroniczny ból. Powoduje on znaczne pogorszenie komfortu życia oraz ogólnego samopoczucia. Z pomocą może przyjść masaż pleców przeprowadzony przez doświadczonego fizjoterapeutę.

Jak poradzić sobie z bólem pleców?

W większości przypadków dolegliwości bólowe są odczuwane w okolicy szyi, karku oraz na odcinku lędźwiowym. Pojawiają się one w ciągu codziennych aktywności, w pracy oraz w godzinach nocnych, jednocześnie uniemożliwiając zaśniecie. Oprócz przyczyn związanych ze stylem życia, warto też wspomnieć o innych schorzeniach, które mogą generować ból. Zalicza się do nich dyskopatia, rwa kulszowa, lumbago, a także zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa.

W momencie, gdy doświadczamy bólu wiele osób sięga po leki, które mają za zadanie go uśmierzyć. Należy jednak zaznaczyć, iż nie jest to rozwiązanie problemu. Bardzo ważną kwestią jest poprawa siły mięśni oraz ich elastyczności. Niezwykle przydatny będzie również masaż pleców, który z jednej strony zmniejsza dolegliwości bólowe, zaś z drugiej przywraca komfort codziennego funkcjonowania.

Dodatkowe informacje na temat masażu

Kolejną ważną korzyścią jest relaksacja. Podczas zabiegu fizjoterapeuta korzysta z różnych technik. Bazuje m.in. na masażu klasycznym, czyli oklepywaniu, ugniataniu i rozcieraniu. Może też stosować specjalne chwyty. W trakcie zabiegu dochodzi do rozluźnienia spiętych mięśni, zlikwidowania obrzęków oraz poprawy krążenia.

Jeszcze inną kwestią jest wzmocnienie mięśni znajdujących się wokół kręgosłupa. Masaż pleców sprawia, że zwiększa się dopływ krwi do miejsca bólu, co przyspiesza proces leczenia. Aby uzyskać najlepsze efekty zaleca się wykonanie serii zabiegów, dopasowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Zapraszamy: Kręg Clinic – masaż pleców Poznań

#Artykuł sponsorowany