Na początku XX wieku niemiecki imigrant Charles Feltman otworzył pierwsze stoisko z hot dogami na Coney Island w Nowym Jorku. W tym samym roku sprzedał 3684 kiełbasek jamnikowych w bułce. Firma Feltmana szybko się rozwijała i do 1916 roku sprzedawał 1,5 miliona hot dogów rocznie. W 1921 inny niemiecki imigrant, Nathan Handwerker, otworzył stoisko z hot dogami po drugiej stronie ulicy od Feltmana. Sprzedał swoje hot dogi za połowę ceny Feltmana i nazwał je „Słynnymi Nathana”. Nathan’s Famous szybko zyskał na popularności i jest obecnie jedną z najbardziej znanych marek hot dogów na świecie.

Hot dog to kanapka z kiełbasą z grilla lub na parze, w której kiełbasę podaje się w pokrojonej w plasterki bułce. Jest popularnym jedzeniem w Stanach Zjednoczonych i wielu innych krajach. Termin „hot dog” może również odnosić się do samej kiełbasy. Hot dogi są robione z wołowiny, wieprzowiny, kurczaka, indyka, jagnięciny lub kombinacji mięs.

Kiełbasa jest najpierw grillowana lub gotowana na parze, a następnie umieszczana w bułce. Bułka jest zwykle opiekana i może być posypana dodatkami, takimi jak ketchup, musztarda, majonez, relish lub cebula. Hot dogi są zazwyczaj podawane z dodatkami, takimi jak chipsy ziemniaczane, frytki lub napój bezalkoholowy.

Hot dogi są popularnym jedzeniem na imprezach sportowych, piknikach i gotowaniu. Są również częstym widokiem na stoiskach koncesyjnych i przyczepach koncesyjnych. W ostatnich latach popularne stały się hot dogi dla smakoszy, a ekskluzywne restauracje oferują własne wersje tego klasycznego dania.