Kryzys gospodarczy to czas, w którym wiele osób traci pracę i ma problemy ze znalezieniem nowego zatrudnienia. W takich okolicznościach często pojawiają się problemy ze spłatą kredytów i innych zobowiązań finansowych. W takiej sytuacji warto pomyśleć o inwestowaniu, które może pomóc w osiągnięciu stabilizacji finansowej.

Pieniądze, które posiadasz, mogą stanowić dobry kapitał startowy do inwestowania. Jeśli nie masz pewności, czy Twoje inwestycje przyniosą oczekiwane rezultaty, możesz skorzystać z porad ekspertów. Warto jednak pamiętać, że nawet profesjonaliści nie gwarantują, że każda inwestycja się powiedzie. Dlatego przed rozpoczęciem inwestowania warto dokładnie zapoznać się z ryzykiem, jakie się z tym wiąże.

Pomimo ryzyka, inwestowanie może być dobrym sposobem na uzyskanie dodatkowego dochodu. Jeśli Twoje inwestycje się powiodą, możesz uzyskać znacznie większy zysk niż przy oszczędzaniu w banku. Dlatego warto rozważyć inwestowanie podczas recesji. W ten sposób możesz pomóc sobie i swojej rodzinie w osiągnięciu lepszej sytuacji finansowej.

Zalety inwestowania na giełdzie

  • bezpieczeństwo inwestycji
  • łatwy dostęp do informacji
  • możliwość inwestowania w różne aktywa
  • możliwość zarabiania na wzrostach i spadkach cen
  • możliwość skorzystania z dźwigni finansowej
  • możliwość inwestowania w różnych częściach świata
  • dostęp do wielu narzędzi analitycznych

Giełda jest dość ryzykownym dodatkiem do investors portfolio, ze względu na dużą zmienność. Nie ma jednej długoterminowej równowagi, która mogłaby zapewnić kontynuację wzrostu. Przez większość horyzontu czasowego, który analizujemy, giełda para się trendami, a my mamy próbę przebicia ich chyba, że naszym celem jest wyłącznie sygnał cenowy – kup lub sprzedaj