W ostatnich latach oklejanie szyb samochodowych stało się bardzo popularne. Niewątpliwie po części ze względu na ciekawą estetykę, jaką nadają pojazdowi ciemne szyby. Jednak to nie jedyna, a nawet nie najważniejsza korzyść, jaką zapewnia profesjonalne oklejenie przeszkleń w samochodach. Zatem jakie są główne zalety tego rozwiązania?

Brak nagrzewania latem

Niewątpliwie jednym z powodów, dla których warto zdecydować się na oklejanie szyb, jest brak lub mniejsze nagrzewanie wnętrza latem. Rzecz w tym, iż promienie słoneczne bardzo szybko nagrzewają szybę, a ciepło niemal natychmiast jest przekazywane do kabiny. Dlatego wystarczy dosłownie kilkanaście minut, aby samochód stojący na słońcu nagrzał się do poziomu trudnego do zniesienia. W konsekwencji kierowca po otworzeniu samochodu czuje podmuch ciepła i musi od razu włączyć klimatyzację. Mija trochę czasu, zanim klimatyzacja schłodzi wnętrze. Poza tym jej praca powoduje zwiększone zużycie paliwa. Natomiast profesjonalna folia na szybie zatrzymuje promienie, dzięki czemu nie dochodzi do nagrzania kabiny.

Oklejanie szyb, czyli prywatność

Z pewnością jednym z czynników odpowiedzialnych za popularność folii na szyby samochodowe jest prywatność, jaką zapewniają. Przyciemniona szyba oznacza, że z zewnątrz w zasadzie nie widać wnętrza kabiny. Z pewnością jest to przydatne w czasie jazdy, na przykład podczas postoju na światłach. W ten sposób w swoim samochodzie można czuć się w pełni komfortowo. Ponadto dzięki przyciemnianym szybom można zostawić w samochodzie cenne rzeczy, bez obawy że złodziej je zobaczy, co zachęci go do wtargnięcia.

Ochrona powierzchni szyby

Kolejną istotną zaletą oklejania szyb samochodowych jest ich ochrona. Otóż folia tworzy barierę, dzięki której można zapobiec wielu uszkodzeniom. Kamyk czy żwir uderzający o szybę zwykle tworzy mikrouszkodzenia, które z czasem mogą zmienić się w poważne pęknięcia czy rysy. Folia bardzo skutecznie chroni przed tego typu uszkodzeniami. Zatem jak widać, oklejanie szyb gwarantuje szereg korzyści.

Oklejanie szyb Wrocław – zapraszamy po więcej informacji.

#Artykuł sponsorowany