Paleciaki, czyli wózki paletowe, określane również jako wózki widłowe, to sprzęt niezwykle popularny. Stosuje się go w zakładach przemysłowych, magazynach, hurtowniach, a nawet w sklepach wielkopowierzchniowych. Jak każda inna maszyna, również paleciak wymaga odpowiedniego serwisu. Czy jest to droga usługa?

Na czym polega serwis paleciaków?

Warto zacząć od wyjaśnienia, czego tak właściwie dotyczy serwis paleciaków. Otóż zakres działań jest spory. Po pierwsze sprzęt tego typu wymaga dokonywania regularnych przeglądów. Chodzi o standardowy przegląd okresowy, który dostarcza odpowiedzi na pytanie, czy wszystkie podzespoły działają poprawnie. Ponadto może być konieczna wymiana płynów eksploatacyjnych oraz pewnych niewielkich elementów, takich jak uszczelki. Mowa o częściach, które w naturalny sposób ulegają szybkiemu zużyciu. Ich wymiana to praca konserwacyjna.

Zasadniczo tak podstawowe prace serwisowe nie generują wysokich kosztów. Standardowy serwis paleciaków to tania usługa. Jednak nie zawsze prace serwisowe i konserwacyjne przebiegają tak gładko. Zdarza się, że podczas przeglądu zostaną dostrzeżone mniej lub bardziej poważne awarie. W takiej sytuacji serwis zmienia się w naprawę, przez co koszty rosną. Jak bardzo? Oczywiście to zależy od tego, co uległo awarii. Jak drogie są części, które trzeba wymienić oraz jak duży nakład pracy będzie niezbędny, aby dokonać naprawy. Jak widać, liczba czynników wpływających na koszt jest całkiem spora.

Stała współpraca serwisowa

Chcesz obniżyć koszty serwisu paleciaków? W takim razie nawiąż stałą współpracę z firmą serwisową. Na zasadzie stałej współpracy można wynegocjować atrakcyjne stawki. W takim przypadku naprawy nie generują aż tak wysokich kosztów dodatkowych. Warto zdecydować się na serwisowanie wózków w firmie, od której się je kupiło. Można wtedy liczyć na pełen profesjonalizm naprawy w niskiej cenie.

Ciekawym pomysłem jest też wynajem paleciaków. W takiej sytuacji serwis jest w cenie. Nie trzeba przejmować się ani standardowymi pracami serwisowymi i konserwacyjnymi, ani kosztem zakupu części zamiennych.

Serwis paleciaków Warszawa – zapraszamy po więcej informacji.

#Artykuł sponsorowany