Zimowy osad z dróg na naszych felgach – jak można sobie z nim poradzić?

Zimowy osad z dróg na naszych felgach – jak można sobie z nim poradzić?

Ujemne temperatury, opady deszczu czy śniegu, drogi posypywane piaskiem bądź solą – to tylko niektóre rzeczy, z którymi nasze felgi samochodowe mają kontakt zimą. Zastanówmy się, jak samodzielnie przywrócić naszym felgom dawny blask na wiosnę.

W jaki sposób felgi samochodowe brudzą się zimą?

Zimą, kiedy wszystko pokryte jest śniegiem, a drogi miejscami bywają pokryte lodem, rozsypywana jest sól oraz piach. Wpływa to negatywnie na kondycje naszych felg. To właśnie z wilgocią oraz błotem pośniegowym, czy też piachem i solą mają do czynienia na co dzień nasze felgi – zabrudzenia te osiadają na nich, sprawiając, że wygląd ich daleki jest od ideału.

Nie tylko zimą, lecz także o każdej innej porze roku mamy do czynienia z osadzaniem się na felgach pyłu z klocków hamulcowych. Jest to rodzaj zanieczyszczeń, który bardzo trudno usunąć, ponieważ wytwarzający się podczas hamowania pył wchodzi w reakcję z powierzchnią naszej felgi. Okazuje się jednak, że dbając o nasze felgi regularnie i nie pozwalając, aby zabrudzenia pozostawały na nich zbyt długo, jesteśmy w stanie samodzielnie przywrócić im pierwotny, nieskazitelny wygląd.

Jak właściwie zadbać o felgi?

O felgach bardzo często mówi się, że jest to wizytówka każdego kierowcy. To dlatego nieestetycznie wyglądające zabrudzenia warto usuwać na bieżąco, kiedy tylko jesteśmy w stanie. Szczególnie po sezonie zimowym należy je zakonserwować, a w czasie jego trwania regularnie czyścić. Gromadzące się zanieczyszczenia drogowe oraz te spowodowane ścieraniem się klocków hamulcowych mogą nie tylko wpływać na wygląd naszych felg, lecz także na ich właściwości – nie dbając o nie, ryzykujemy dopuszczeniem do rozwinięcia się na nich korozji czy też powstania innych ubytków.

Jak zatem zadbać o nasze felgi, aby nie dopuścić do takiego stanu? W przypadku nowych felg możemy zastosować środki do ich konserwacji. Do takich preparatów możemy zaliczyć m.in. woski, które umożliwią nam stworzenie warstwy ochronnej zapobiegającej trwałemu przyleganiu brudu. W okresie zimowym woskowanie felg jest wskazane co najmniej raz w miesiącu. Felgi, które uległy już zabrudzeniu, należy myć przy użyciu specjalistycznych środków czyszczących, przeznaczonych właśnie do nich. Po umyciu warto osuszyć je przy użyciu miękkiej szmatki, a następnie zakonserwować je we wspomniany wcześniej sposób.

Jakie środki do mycia felg polecają polscy kierowcy?

Purple car rim cleaner on the vehicle wheel. Professional auto detailing

Jeśli zależy nam na długiej eksploatacji oraz dobrym wyglądzie naszych felg, powinniśmy stawiać przede wszystkim na dedykowane, sprawdzone środki. Wśród specyfików, które często wybiera się na polskim rynku, wymienić można deironizer marki Moje Auto o nazwie Krwawe Koło Krwawa Felga. Jest to środek, który skutecznie czyści nasze felgi, a także działa w efektowny sposób, wywołując „efekt krwawienia”.

Mycie felg to czynność, którą wielu właścicieli samochodów określa jako odprężającą. Jest to jedno z wielu zadań, które powinien wykonywać każdy kierowca. Do takich obowiązków powinniśmy zaliczyć takie czynności jak regularna wymiana oleju silnikowego, sprzątanie wnętrza naszego pojazdu czy okresowy serwis klimatyzacji i zawieszenia. Jeśli chcemy, aby auto służyło nam przez długie lata, otoczmy je należytą troską i pamiętajmy o czynnościach tego rodzaju – samochód odwdzięczy się nam pięknym, schludnym wyglądem, a do tego komfortową i bezpieczną jazdą.

#Artykuł sponsorowany


Polecane

Motoryzacja i hobby

TOP 3 zalet oklejania szyb w samochodzie

W ostatnich latach oklejanie szyb samochodowych stało się bardzo popularne. Niewątpliwie po części ze względu na ciekawą estetykę, jaką nadają pojazdowi ciemne szyby. Jednak to nie jedyna, a nawet nie

Motoryzacja i hobby

Najpopularniejsze modele Volkswagena – który będzie dla ciebie idealny?

Volkswagen to niemiecki producent samochodów. Jedna z największych firm motoryzacyjnych na świecie kontroluje także kilka innych przedsiębiorstw, takich jak Seat czy Skoda. Samochody niemieckiej marki są popularne na całym świecie,

Motoryzacja i hobby

Wygodne podróże do Holandii

Podróż do Holandii to niezwykłe doświadczenie, które można jeszcze bardziej ułatwić i usprawnić, wybierając podróż autobusem. Autobusy do Holandii oferują nie tylko wygodną i bezpieczną podróż, ale także wiele dodatkowych

Motoryzacja i hobby

Jak wybrać windę magazynową towarową?

Rozbudowane hale, obsługujące codziennie mnóstwo partii towaru, muszą być wyposażone w wydajną infrastrukturę pozwalającą na łatwiejsze operowanie ładunkami przemieszczanymi w ramach działalności magazynu. Przykładem urządzenia, które umożliwia sprawniejsze zarządzanie zapasami

Motoryzacja i hobby

Jak chronić maszyny rolnicze przed mrozem?

Zima to czas wstrzymania większości robót na gospodarstwie rolnym. Mrozy, śniegi i wilgoć uniemożliwiają pracę. Co gorsza, stanowią one również zagrożenie dla maszyn rolniczych. Jak zabezpieczyć je na ten czas?

Motoryzacja i hobby

Hobby – pomysł na…

Każdy ma jakieś hobby. Najczęściej są to czynności, które sprawiają nam radość i pozwalają się odprężyć. Dzięki hobby mamy szansę rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności. Jednym z popularniejszych hobby jest