Nie od dzisiaj wózki widłowe są niezbędnym wyposażeniem firm z różnych branż. Jednak wózki widłowe na sprzedaż są dostępne w bardzo zróżnicowanych cenach. Dlaczego? Od czego zależy cena wózka i co zrobić, by nie przepłacić? Lepiej zdecydować się na zakup czy wynajem sprzętu? Odpowiedzi na te i wiele innych istotnych pytań zamieściliśmy w poniższym artykule.

Wózki widłowe na sprzedaż – zróżnicowanie oferty

Szukając wózków na rynku pierwotnym lub wtórnym, trafimy na szereg bardzo różnorodnych sprzętów. Dzisiaj wózki widłowe na sprzedaż to zarówno sprzęt spalinowy, zasilany benzyną lub ropą, jak i urządzenia elektryczne. Samo to w dużej mierze wpływa na cenę. Otóż modele elektryczne, postrzegane jako bardziej nowoczesne, przeważnie są droższe. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wózki elektryczne to sprzęt pracujący ciszej. W dodatku nie generuje zanieczyszczeń. Nie dziwi zatem, że jest bardziej pożądany niż wózki spalinowe.

Oczywiście rodzaj napędu to nie jedyna cecha różnicująca wózki widłowe dostępne na sprzedaż. Różnice dotyczą również wielu parametrów technicznych, w tym przede wszystkim udźwigu. Chyba nikogo nie zdziwi fakt, że im większy udźwig, tym wyższa cena wózka, ponieważ jego możliwości są po prostu większe. Poza tym na cenę wpływa również rodzaj i jakość silnika oraz pozostałych części wyposażenia. Nie bez znaczenia jest oczywiście marka danego wózka. Jeśli chodzi o rynek wtórny, o cenie decyduje też rocznik maszyny oraz jej przebieg.

Wózki widłowe na sprzedaż czy wynajem?

Obserwując wózki widłowe na sprzedaż, dostrzeżemy że zakup sprzętu to zawsze dosyć duży wydatek. Mowa o bardzo przydatnym i jednak dosyć zaawansowanym technologicznie sprzęcie. Dlatego wiele firm zamiast zakupu, wybiera najem. Czy to dobre rozwiązanie? Niewątpliwie najem wózków ma swoje zalety. Przede wszystkim jest to wspomniana oszczędność. Po drugie klient płaci tylko za czas rzeczywistego użytkowania sprzętu. Ponadto w ramach wynajmu można liczyć na kompleksowe usługi serwisowe.

Wózki widłowe na sprzedaż Poznań – zapraszamy po więcej informacji.

#Artykuł sponsorowany