Najlepsze sposoby na ochłodzenie mieszkania w upały
8 sierpnia 2022

Najlepsze sposoby na ochłodzenie mieszkania w upały

Wakacje to czas, który wszyscy lubią, ale upały często bywają męczące. Jest wiele sposobów, które pomogą ochłodzić dom w czasie upałów.

Najprostszym sposobem na ochłodzenie mieszkania jest użycie klimatyzacji. Klimatyzator może pomóc utrzymać optymalną temperaturę w pomieszczeniu, dzięki czemu będzie się ono czuło bardziej komfortowo.

Innym sposobem na ochłodzenie pomieszczenia jest użycie wentylatora. Wentylator ścienny lub podłogowy pomoże rozprowadzić gorące powietrze, dzięki czemu pomieszczenie będzie się czuło chłodniej.

Jeśli nie masz klimatyzacji ani wentylatora, istnieje wiele innych sposobów na ochłodzenie domu. Możesz na przykład zamknąć rolety lub zasłony, aby zatrzymać słońce, a także użyć ręcznika lub koca, którymi osłonisz okna.

Warto pamiętać o tym, że w czasie upałów należy pić dużo płynów, aby zapobiec odwodnieniu. Pamiętaj też, aby unikać kawy, herbaty i alkoholu, ponieważ mogą one dodatkowo wysuszać organizm.

Sprawdzony sposób na ochłodzenie mieszkania

Mamy lato i choć uwielbiamy słońce, ciepło i długie dni, to jednak nieraz przychodzi czas, że po prostu musimy się ochłodzić. Zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z upałami. Temperatura w mieszkaniu może sięgać nawet 40 stopni, a w takich warunkach trudno jest normalnie funkcjonować. Jak się ochłodzić w takim słonecznym upale?

Oto sprawdzony sposób na ochłodzenie mieszkania:

1. Zatrzymaj ciepło na zewnątrz

Pamiętaj o zasłanianiu okien i drzwi. Wpuśc do mieszkania tylko tyle powietrza, ile jest konieczne. Doskonałym sposobem na to jest użycie rolety lub żaluzji. Zmniejszą one dopływ ciepłego powietrza do mieszkania.

2. Włącz klimatyzację

Chyba najskuteczniejszym sposobem na ochłodzenie mieszkania jest klimatyzacja. Pamiętaj jednak o tym, żeby jej nie włączać zbyt często i na długo, bo możesz wychłodzić się do tego stopnia, że będziesz się czuła źle.

3. Używaj wentylatora

Wentylator to kolejny skuteczny sposób na ochłodzenie mieszkania. Pamiętaj jednak, żeby nie kierować go bezpośrednio na siebie, bo możesz się przeziębić.

4. Używaj osłony na kaloryfer

Jeśli w mieszkaniu masz kaloryfer, to używaj do niego osłony. Dzięki temu ciepło będzie się odbierało słabiej i mieszkanie będzie się ochładzać.

5. Nakryj się lekko

Wybierz się do sklepu po lekką przezroczystą koszulkę lub tunikę. Dzięki temu będziesz się czuła lekko, a jednocześnie będziesz chroniła się przed słońcem.

Pamiętaj, żeby pić dużo wody, bo Latem łatwo się odwodnić. Jeśli masz możliwość, to przebywaj częściej w chłodnych pomieszczeniach, np. w klimatyzowanym sklepie. W takich warunkach łatwiej jest się ochłodzić.Polecane

Dom i Ogród

Zalety aluminiowych drzwi zewnętrznych

Zastanawiasz się, jakie drzwi zewnętrzne zamontować w domu czy też biurze? Rozwiązań w tym zakresie jest wiele. Jedną z opcji stanowią drzwi aluminiowe. Dlaczego to dobry wybór? Jakie są najważniejsze

Porady

Mieszacz wodno-powietrzny – wszystko, co musisz wiedzieć

Mieszacz wodno-powietrzny to urządzenie, które służy do mieszania powietrza z wodą. Jest to bardzo ważne w przypadku systemów grzewczych, klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, ponieważ pozwala na dostarczenie odpowiedniej ilości powietrza i

Dom i Ogród

Jak estetycznie zaaranżować swoje łóżko?

Łóżko to główny i centralny element w sypialni każdego z nas. Nie da się zaprzeczyć temu, że to właśnie na łóżku spędzamy najwięcej czasu. Śpimy na nim, wypoczywamy i relaksujemy

Biznes i technika

Inwestowanie podczas recesji w praktyce

Kryzys gospodarczy to czas, w którym wiele osób traci pracę i ma problemy ze znalezieniem nowego zatrudnienia. W takich okolicznościach często pojawiają się problemy ze spłatą kredytów i innych zobowiązań

Dom i Ogród

Co musisz wiedzieć o płytach HPL?

Tworzywa techniczne znajdują szerokie zastosowanie w sektorze budowlanym. Ze względu na wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników zewnętrznych. Do coraz bardziej popularnych wyrobów należy płyta HPL. Co to

Porady

Czym się kierować wybierając kontener na odpady?

W trakcie przeprowadzania remontu domu lub mieszkania pojawia się spora ilość odpadów, które należy wywieźć w legalny sposób. Osoby, które mają w planach tego typu prace powinny wynająć kontener na