Jak dbać o ubrania ochronne w pracy?
17 października 2022 Artykuł sponsorowany

Jak dbać o ubrania ochronne w pracy?

Niektóre zawody wymagają korzystania ze specjalnych ubrań ochronnych. To specjalistyczne ciuchy, dostosowane do pełnionych przez pracowników zadań. Niemniej aby dobrze pełniły swoje funkcje, muszą być zachowane w odpowiednim stanie. Jak dbać o tego typu odzież? O czym trzeba pamiętać?

Czym są ubrania ochronne?

Być może zastanawiasz się, czym tak właściwie są ubrania ochronne. Spieszymy z wyjaśnieniem. Zasadniczo w większości zakładów pracy, zwłaszcza w przypadku pracy fizycznej, obowiązuje odzież robocza. Niemniej w niektórych zawodach konieczne jest zastosowanie odzieży o szczególnych właściwościach. Chodzi tutaj o sytuacje, w których zachodzi jakieś niebezpieczeństwo dla pracownika. Przykładowo, jeśli pracuje on z ciężkim lub ostrym sprzętem, może się zranić. Natomiast praca z ogniem grozi poparzeniem. Podobnie jest w przypadku pracy z prądem elektrycznym.

Dobre ubrania ochronne to takie, które skutecznie chronią przed wymienionymi wyżej zagrożeniami. Wykonuje się je z materiałów odpornych czy to na wysokie temperatury czy też na przecięcia. Buty posiadają wzmocnienia, aby nie urazić nóg, a spodnie i bluzy są wykonane z materiału odpornego na zanieczyszczenia. Nie oznacza to, że nie może dojść do ich zabrudzenia, jednak większość zanieczyszczeń niejako spływa po materiale.

Czyszczenie ubrań ochronnych

O ubrania ochronne należy dbać między innymi poprzez ich regularne czyszczenie. Jeśli odzież ma utrzymać swoje właściwości ochronne, nie przepuszczając zanieczyszczeń, musi być czyszczona. W tej kwestii trzeba koniecznie słuchać zaleceń producenta w zakresie sposobu czyszczenia ubrań.

Ponadto ze względu na obecne w ciuchach ochronnych wzmocnienia i inne rozwiązania mające chronić pracownika, ważne jest właściwe przechowywanie ubrań. Niektóre wymagają przechowywania na wieszakach. Nieprzestrzeganie tej zasady grozi zniszczeniem wkładu zabezpieczającego, a w niektórych przypadkach również materiału wykonania ubrania ochronnego. Natomiast właściwe dbanie o ubranie ochronne to bezpieczeństwo w pracy przez długi czas.

Zapraszamy po więcej informacji: Ubrania ochronne Poznań.Polecane

Biznes i technika

Jak rzetelnie informować Klientów o Twoich usługach

Zależy Ci na uczciwym zaprezentowaniu oferty? To już połowa sukcesu, ponieważ klienci doceniają uczciwość. Jednak jak się okazuje, nie zawsze rzetelne informowanie o usługach jest proste. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Biznes i technika

Czy warto pracować przez agencję pracy?

Brak ogłoszeń dopasowanych do twojej profesji i umiejętności lub kolejne złożone CV pozostawione bez odpowiedzi mogą budzić frustrację. Dlatego, zamiast szukać dalej na własną rękę, rozważ skorzystanie z usług specjalistów

Biznes i technika

Kasy fiskalne online: rozwiązanie dla sklepów stacjonarnych i e-commerce

Kasy fiskalne online to rozwiązanie, które umożliwia sklepom stacjonarnym oraz platformom e-commerce nie tylko spełnienie wymogów prawnych, czyli dostosowanie się do przepisów dotyczących ewidencji sprzedaży oraz płacenia podatków, ale także

Biznes i technika

Sala konferencyjna – centrum działania Twojej firmy

Dobrze wyposażona sala konferencyjna stanowi centralny punkt w wielu firmach i biurach. To miejsce, w którym odbywają się narady, ważne spotkania z klientami i kontrahentami, a także wiele służbowych spotkań,

Biznes i technika

Gdzie szukać oszczędności w firmie, gdy rosną koszty?

Rosnące ceny przekładają się na wyraźny wzrost kosztów ponoszonych przez przedsiębiorstwa. Podwyżki są szczególnie dotkliwe dla mniejszych firm, dlatego to głównie one poszukują oszczędności. Sprawdź, w jaki sposób możesz wypracować

Biznes i technika

Jak kompleksowo budować relacje i współpracować na rynku finansowym?

Budowanie relacji i współpraca na rynku finansowym to dwa elementy, które ze sobą ściśle współgrają. Wzajemna relacja między stronami jest niezbędna, aby umożliwić efektywną współpracę i działanie na rynku finansowym.