Urządzenia podsłuchowe to już od lat sprzęt zupełnie inny jaki oglądamy w filmach szpiegowskich i sensacyjnych. Są proste w obsłudze, niewielkich rozmiarów i mogą być zainstalowane bez specjalistycznego przygotowania.

Można podzielić je na 2 grupy – pierwsze to mikrofony, które przekazują dźwięk na żywo do zewnętrznego odbiornika, druga to sprzęt nagrywający. Ten działa na zasadzie popularnych dyktafonów – rejestruje dźwięk na miejscu. Inne funkcje są o wiele bardziej rozbudowane niż w prostym dyktafonie. Podsłuch w biurze może działać nawet kilka dni bez przerwy bez zasilania. Niektóre modele aktywują nagrywanie tylko wtedy, gdy w określonej odległości pojawi się dźwięk. Tego typu podsłuch w biurze nie wymaga specjalnej instalacji – wystarczy pozostawić w upatrzonym miejscu przedmiot nie budzący żadnych podejrzeń i aktywowane urządzenie zaczyna działać.

Jak wykryć podsłuch w biurze?

Kiedy staje się oczywiste, że poufne dane, treści rozmów i powstające projekty firmy znane są konkurencji można domniemywać, że został zainstalowany podsłuch. Nawet najdokładniejsze przeszukanie szaf i biurek nic nie da. Na początek najlepiej zastosować prosty wykrywacz podsłuchów. Taki sprzęt oferuje firma alfatronik.com.pl wyspecjalizowana w urządzeniach związanych z bezpieczeństwem elektronicznym. Tego typu wykrywacz odnajdzie działające mikrofony, a także kamery. Nie zawsze okaże się jednak skuteczny. Bardziej zaawansowane technicznie podsłuchy wymagają również bardziej skomplikowanego sprzętu do lokalizacji. Ponieważ w tym przypadku koszty rosną najlepiej zasięgnąć fachowej porady w alfatronik.com.pl. Najdroższe wykrywacze podsłuchów dorównują cenowo samochodowi osobowemu średniej klasy. Wtedy warto również rozważyć wynajęcie ekipy lokalizującej podsłuchy. Alfatronik.com.pl świadczy tego rodzaju usługi. Trzeba liczyć się z tym, że w najtrudniejszych przypadkach praca specjalistów może potrwać nawet kilka dni i z pewnością usługa nie należy do tanich.

Jak może być ukryty podsłuch w biurze?

Na liście podejrzanych znajdują się wszystkie biurowe urządzenia i gadżety, które można podłączyć do sieci elektrycznej lub do komputera. Mogą to być rozgałęziacze, listwy zasilające, elementy oświetlenia, drukarki, routery czy pendrivy. Sprzęt podsłuchowy zasilany bateriami może znaleźć się w gadżetach reklamowych – kalendarzach, zegarach, opakowaniach na materiały reklamowe, dosłownie wszędzie. Podsłuch na żywo może być prowadzony za pomocą zegarków, biżuterii, teczki lub telefonu komórkowego. Niestety zlokalizowanie tego typu przedmiotów bez profesjonalnego sprzętu jest w praktyce niemożliwe.

#Artykuł sponsorowany