Balustrada to w zasadzie niezbędny element balkonu czy tarasu. Jednak to nie wszystko, pojawia się również przy schodach oraz jako zabezpieczenie wielu innych miejsc. Występuje zarówno w użytku prywatnym, jak i w przestrzeni publicznej. Dzisiaj najczęściej wykorzystuje się balustrady nierdzewne. Dlaczego to dobry wybór?

Czym są balustrady nierdzewne?

Według definicji, balustrada to ogrodzenie, stanowiące zabezpieczenie dla ludzi użytkujących powierzchnie znajdujące się na wysokości. Mowa o barierkach lub bardziej rozbudowanych konstrukcjach, znajdujących się na skraju tarasu czy balkonu. Powszechny jest też montaż balustrad na schodach, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Dzisiaj balustrady mogą przyjmować różne kształty, wykonuje się je również z różnorodnych materiałów.

Jeśli chodzi o balustrady nierdzewne, są to konstrukcje które niejako z definicji odporne na rdzewienie. Nie poddają się działaniu czynników, które mogłyby wywołać korozję, czyli w praktyce spowodować zniszczenie konstrukcji. W zdecydowanej większości przypadków balustrady tego typu są wykonane ze stali. Wynika to z faktu, że stal jako taka jest podatna na korozję. Jednak można poddać ją szeregowi zabiegów, które nadają jej odporności. Czasami też pokrywa się stal lakierem, który chroni przed rdzą. Z tego względu sensowne jest oznaczanie konstrukcji ze stali nierdzewnej.

Balustrada nierdzewna, czyli trwałość

Warto od razu zaznaczyć, że w przypadku balustrad wewnętrznych nierdzewność nie jest najważniejszą cechą. Oczywiście również w tym przypadku jest ona pożądana, bo także w domu czy w innym obiekcie metal jest narażony na działanie czynników, które mogą wywołać rdzewienie. Niemniej w przypadku balustrad zewnętrznych zagrożenie jest zdecydowanie większe. Wysoka wilgotność i niskie temperatury to niemalże gwarancja powstania korozji w ciągu co najwyżej kilku lat, jeśli materiał nie posiada właściwości antykorozyjnych. Natomiast balustrady nierdzewne prezentują się doskonale nawet po wielu latach użytkowania.

Zapraszamy po więcej informacji: Balustrady Wrocław.

#Artykuł sponsorowany