Aranżacja łazienki powinna być nie tylko atrakcyjna, ale i funkcjonalna. Dlatego dobrze pomyśleć o praktycznych i stylowych wieszakach na ręczniki. Dzięki nim łatwiej utrzymasz porządek w tym pomieszczeniu. Dowiedz się, gdzie je warto powiesić.

Dlaczego warto mieć wieszaki na ręczniki w łazience?

Przy wyposażaniu łazienki wiele osób skupia się na wyborze glazury, armatury oraz baterii. Choć to elementy o fundamentalnym znaczeniu w tym pomieszczeniu, trzeba pamiętać o praktycznych stojakach oraz wieszakach na ręczniki. Dzięki nim zadbasz o:

  • wygodę użytkowania łazienki,
  • łatwość utrzymania porządku w pomieszczeniu,
  • atrakcyjną dekorację wnętrza.

Najlepszy wieszak na ręczniki to taki, który ma odpowiednią ilość miejsca na odwieszenie tekstyliów i jest wykonany z solidnego materiału np. mosiądzu, odpornego na oddziaływanie wilgoci. Warto wybrać produkty o atrakcyjnym designie, dopasowanym do wystroju wnętrza.

Gdzie i na jakiej wysokości powiesić wieszak na ręczniki w łazience?

Zanim zdecydujesz się na montaż tych praktycznych dodatków, zwróć uwagę na kilka elementów.

  • Miejsca, w których najczęściej używasz ręczników

Z reguły warto zadbać o montaż wieszaków łazienkowych na ręczniki przy umywalce, wyjściu z wanny lub kabiny prysznicowej. Dzięki temu korzystanie z armatury będzie wygodniejsze.

  • Wzrost domowników

Przy mocowaniu wieszaka na ręczniki należy uwzględnić także wzrost domowników. Jeśli w mieszkaniu są dorośli i dzieci, warto zastanowić się nad instalacją pojedynczych elementów na różnych wysokościach. W ten sposób każdy, kto korzysta z łazienki, z łatwością odwiesi swój ręcznik.

Warto również zadbać o to, aby wieszak był na odpowiedniej wysokości w zależności od sposobu korzystania z armatury. Zatem przy umywalce najlepiej by był on na wyciągnięcie ręki. Za to przy wannie oraz kabinie prysznicowej, należy uwzględnić wzrost wraz z wysokością mocowania tych elementów.

Mając na uwadze te aspekty, sprawisz, że wnętrze Twojej łazienki będzie komfortowe i praktyczne.

#Artykuł sponsorowany