Nawadnianie ogrodu – co warto wiedzieć?

Nawadnianie ogrodu – co warto wiedzieć?

Aby móc cieszyć się pięknym i zadbanym ogrodem, konieczna jest jego aranżacja, ale także odpowiednie nawadnianie. Szczególnie w sezonie letnim to konieczność – warto zainwestować w dobrej jakości system nawadniania, aby podlewać rośliny automatycznie.

System nawadniający to standard w nowoczesnych ogrodach, które są wizytówką właścicieli. Nowoczesne technologie przyczyniają się do realizowania zaskakujących projektów i aranżacji terenów zielonych, a także ich pielęgnacji oraz nawadniania. Warto korzystać z rozwiązań najnowszej generacji, m.in. automatycznych systemów nawadniania. Dobierzemy optymalne instalacje nawadniające, aby ograniczyć wydatki na pobór wody.

System nawadniania – korzyści 

Automatyczne podlewanie to ukryty pod ziemią system zraszaczy, który nawadnia trawnik oraz inne rośliny. To świetne rozwiązanie pomoże zaoszczędzić czas i zminimalizować wydatki. Nie trzeba poświęcać długich godzin na rozwijanie i zwijanie węży oraz ręczne podlewanie, a także martwić się o ogród podczas urlopu. Trawnik dzięki właściwemu nawadnianiu zyskuje barwę soczystej i intensywnej zieleni.

Wykonanie projektu i montaż systemu automatycznego nawadniania warto powierzyć specjalistom, czyli architektom krajobrazu. Zadbamy nie tylko o przygotowanie planu aranżacji, projekt oświetlenia ogrodowego czy plan nasadzeń, ale także o właściwe podlewanie. Oferujemy kompleksową usługę obejmującą wykonanie projektu i montaż systemu nawadniającego w ogrodach, a w istniejących ogrodach – jego konserwację i modernizację. 

Projekt systemu nawadniania ogrodu

Przed ostatecznym wyborem systemu nawadniania, trzeba spróbować nanieść jego projekt na plan zaaranżowania naszej przestrzeni. Właściwe rozmieszczenie elementów nawadniających to podstawa, dlatego firma Garden Design oferuje wsparcie m.in. w wyznaczeniu miejsc na zraszacze turbinowe, statyczne i wynurzalne, węże, studnię, a także ustaleniu trasy przebiegu rur zasilających. 

Instalację należy dopasować przede wszystkim do wymagań trawnika. Należy etapami nawadniać kolejne fragmenty ogrodu. Liczba zraszaczy zależy od wielkości ogrodu. Nieduży system nawadniający może być zasilany z domowej instalacji wodociągowej, jednak w razie większego zapotrzebowania trzeba będzie uwzględnić pompę zapewniającą wyższą wydajność.

Zawojscyogrody.pl wyróżnia przede wszystkim kreatywne podejście do projektowania ogrodów, co sprzyja realizowaniu oryginalnych aranżacji, projektów nawadniania czy oświetlania terenów zielonych. Pełna oferta dostępna jest na stronie internetowej.

#Artykuł sponsorowany


Polecane

Porady

Zakup mebli ogrodowych po sezonie: czy to się rzeczywiście opłaca?

Niewiele osób wie, że meble ogrodowe można kupić po sezonie w bardzo atrakcyjnych cenach. Czy jednak rzeczywiście jest to opłacalne? Najważniejsze jest to, aby dokładnie przemyśleć, jakie meble potrzebujemy oraz

Dom i Ogród

Odgrzybianie ścian – jak pozbyć się grzyba i pleśni?

Do zawilgocenia pomieszczeń może przyczynić się nieszczelna stolarka okienna i niedostateczna cyrkulacja powietrza. Przeciekający parapet lub niesprawna wentylacja w mieszkaniu zwiększa ryzyko pojawienia się grzyba i pleśni na ścianach. Jak

Dom i Ogród

Jak dbać o żaluzje aluminiowe?

Żaluzje wykonane z aluminium wciąż cieszą się popularnością, co wynika z ich niezawodności i komfortowego użytkowania. Jednocześnie są one dość odporne na uszkodzenia, a samo czyszczenie nie stanowi szczególnego problemu.

Dom i Ogród

Jakie są wymagania dotyczące montażu balustrad na budowie?

Budowa to miejsce pracy, gdzie czyhają liczne zagrożenia dla zdrowia i życia. Dlatego bardzo ważną kwestią jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim przebywającym na jej terenie osobom. Służą temu między innymi balustrady

Dom i Ogród

Co możesz zrobić przy użyciu sterowania przez Wi-Fi?

Czy w dzisiejszych czasach możemy ułatwić sobie życie w tak prozaicznych czynnościach, jak otwieranie bramy wjazdowej czy włączenie światła? Tak, a co więcej, jest to możliwe dzięki sterowaniu przez Wi-Fi.

Porady

Najlepsze sposoby na ochłodzenie mieszkania w upały

Wakacje to czas, który wszyscy lubią, ale upały często bywają męczące. Jest wiele sposobów, które pomogą ochłodzić dom w czasie upałów. Najprostszym sposobem na ochłodzenie mieszkania jest użycie klimatyzacji. Klimatyzator