Nawadnianie ogrodu – co warto wiedzieć?
14 kwietnia 2023 Artykuł sponsorowany

Nawadnianie ogrodu – co warto wiedzieć?

Aby móc cieszyć się pięknym i zadbanym ogrodem, konieczna jest jego aranżacja, ale także odpowiednie nawadnianie. Szczególnie w sezonie letnim to konieczność – warto zainwestować w dobrej jakości system nawadniania, aby podlewać rośliny automatycznie.

System nawadniający to standard w nowoczesnych ogrodach, które są wizytówką właścicieli. Nowoczesne technologie przyczyniają się do realizowania zaskakujących projektów i aranżacji terenów zielonych, a także ich pielęgnacji oraz nawadniania. Warto korzystać z rozwiązań najnowszej generacji, m.in. automatycznych systemów nawadniania. Dobierzemy optymalne instalacje nawadniające, aby ograniczyć wydatki na pobór wody.

System nawadniania – korzyści 

Automatyczne podlewanie to ukryty pod ziemią system zraszaczy, który nawadnia trawnik oraz inne rośliny. To świetne rozwiązanie pomoże zaoszczędzić czas i zminimalizować wydatki. Nie trzeba poświęcać długich godzin na rozwijanie i zwijanie węży oraz ręczne podlewanie, a także martwić się o ogród podczas urlopu. Trawnik dzięki właściwemu nawadnianiu zyskuje barwę soczystej i intensywnej zieleni.

Wykonanie projektu i montaż systemu automatycznego nawadniania warto powierzyć specjalistom, czyli architektom krajobrazu. Zadbamy nie tylko o przygotowanie planu aranżacji, projekt oświetlenia ogrodowego czy plan nasadzeń, ale także o właściwe podlewanie. Oferujemy kompleksową usługę obejmującą wykonanie projektu i montaż systemu nawadniającego w ogrodach, a w istniejących ogrodach – jego konserwację i modernizację. 

Projekt systemu nawadniania ogrodu

Przed ostatecznym wyborem systemu nawadniania, trzeba spróbować nanieść jego projekt na plan zaaranżowania naszej przestrzeni. Właściwe rozmieszczenie elementów nawadniających to podstawa, dlatego firma Garden Design oferuje wsparcie m.in. w wyznaczeniu miejsc na zraszacze turbinowe, statyczne i wynurzalne, węże, studnię, a także ustaleniu trasy przebiegu rur zasilających. 

Instalację należy dopasować przede wszystkim do wymagań trawnika. Należy etapami nawadniać kolejne fragmenty ogrodu. Liczba zraszaczy zależy od wielkości ogrodu. Nieduży system nawadniający może być zasilany z domowej instalacji wodociągowej, jednak w razie większego zapotrzebowania trzeba będzie uwzględnić pompę zapewniającą wyższą wydajność.

Zawojscyogrody.pl wyróżnia przede wszystkim kreatywne podejście do projektowania ogrodów, co sprzyja realizowaniu oryginalnych aranżacji, projektów nawadniania czy oświetlania terenów zielonych. Pełna oferta dostępna jest na stronie internetowej.



Polecane

Dom i Ogród

Farba ceramiczna czy lateksowa – którą wybrać?

Co wybrać do malowania ścian w domu – farby ceramiczne czy lateksowe? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które słyszały o tych dwóch rodzajach produktów, ale nie do końca wiedzą,

Dom i Ogród

Budowa nowego garażu: wymagania względem bram garażowych

Brama garażowa to jeden z ważniejszych elementów garażu. Brama wjazdowa pełni funkcję ochronną przed kradzieżą samochodu, dlatego jej wybór powinien być determinowany kategorią bezpieczeństwa. Oprócz tego, bramy mają za zadanie

Dom i Ogród

Zastosowanie żwiru w branży budowlanej

Obecnie żwir to materiał o niezwykle szerokim zastosowaniu. Często może to być wręcz zadziwiające, do jakich rzeczy wykorzystuje się to kruszywo. Sprawdźmy zatem, gdzie znajduje zastosowanie żwir i dlaczego. Poniżej

Dom i Ogród

Jakie są zalety współpracy z generalnym wykonawcą inwestycji?

Na współpracę z generalnym wykonawcą budowlanym decyduje się coraz więcej inwestorów. Jest to związane przede wszystkim z wygodą i skutecznością takiego rozwiązania, a także z obniżeniem kosztów inwestycyjnych i realizacją

Dom i Ogród

Jak dbać o instalację ogrzewania gazowego? Praktyczne wskazówki

Instalacje gazowe montowane w budynkach mieszkalnych uważane są za bezpieczne. Warto jednak pamiętać o pewnych zasadach i procedurach. Z pewnością zwiększy to poziom bezpieczeństwa zarówno ludzi, jak i budynku. Zasady

Dom i Ogród

Projektowanie oświetlenia wnętrz – jak optymalnie wykorzystać światło naturalne i sztuczne w domu?

Projektowanie oświetlenia wnętrz jest sztuką równie ważną jak aranżacja mebli czy wybór kolorów ścian. Światło, zarówno naturalne, jak i sztuczne, ma kluczowe znaczenie dla atmosfery wnętrza, jego funkcjonalności i estetyki.