Zima to czas wstrzymania większości robót na gospodarstwie rolnym. Mrozy, śniegi i wilgoć uniemożliwiają pracę. Co gorsza, stanowią one również zagrożenie dla maszyn rolniczych. Jak zabezpieczyć je na ten czas? Czy można uchronić sprzęt przed konsekwencjami oddziaływania mrozu, aby przed sezonem nie były potrzebne nowe części do maszyn rolniczych?

Przygotowanie maszyn do zimy

Nie chcesz co roku kupować nowych części do maszyn rolniczych? W takim razie odpowiednio o nie zadbaj, przygotowując maszynę do zimy. Mróz w połączeniu z wilgocią może doprowadzić do powstania korozji. Jednak nie tylko rdza jest zagrożeniem. Na powierzchni materiałów, z których zbudowane są poszczególne elementy sprzętu, mogą zachodzić rozmaite zjawiska chemiczne, doprowadzając do zniszczenia elementów. Jak tego uniknąć?

Ważne jest, aby sprzęt został odpowiednio przygotowany do zimy. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim umyj maszynę przed schowaniem jej na zimę. Nie pozwól, by zostały na niej zanieczyszczenia, umożliwiające rozwój bakterii czy grzybów. Warto też wykorzystać preparaty do konserwacji części maszyn rolniczych.

Schowaj maszyny przed mrozem

Najłatwiejszym sposobem na ochronę maszyny przed mrozem jest oczywiście schowanie jej w pomieszczeniu. Jeśli dysponujesz pomieszczeniem gospodarczym o odpowiednich wymiarach, umieść tam maszynę jeszcze zanim nadejdą ujemne temperatury. Pozwoli to uniknąć przykrych konsekwencji. Jeśli nie masz możliwości ochrony sprzętu w ten sposób, przynajmniej przykryj maszynę płachtą ochronną.

Jakościowe części do maszyn rolniczych

Powyżej wskazaliśmy, jak chronić maszyny przed mrozem. Są to czynności, które warto wykonywać z każdym sprzętem. Niemniej o tym, na ile będą skuteczne, decyduje również jakość poszczególnych elementów konstrukcyjnych. Dlatego polecamy wybierać jedynie jakościowo części do maszyn rolniczych, wyróżniające się podwyższoną trwałością. To warunek konieczny tego, aby przez lata móc się cieszyć sprawnym sprzętem rolniczym, doskonale wywiązującym się ze swoich zadań.

#Artykuł sponsorowany