O czym nie możesz zapomnieć podczas urządzania gabinetu?

O czym nie możesz zapomnieć podczas urządzania gabinetu?

Projektowaniu przestrzeni gabinetowej warto poświęcić kilka chwil. Ma to być miejsce, które będzie sprzyjało kreatywnemu myśleniu i pracy, ale jednocześnie będzie również doskonale się prezentować, stanowiąc wizytówkę dla klientów. Podpowiadamy, o jakich krokach warto pamiętać urządzając gabinet specjalisty.

Wykorzystaj naturalne atuty wnętrza

Każde pomieszczenie ma swoje naturalne zalety i wady. Urządzając gabinet wyeksponujmy to, co sprzyja kreatywności i podkreślaniu wyjątkowości tej przestrzeni. Jeśli pomieszczenie ma imponujący widok z okna, nie przesłaniajmy go, a biurko zdecydujmy się postawić w miejscu, z którego będziemy mogli z niego korzystać.

Warto również upewnić się, że w wybranym przez nas na biurko miejscu znajdują się przyłącza i gniazdka, niezbędne do pracy. Jeśli nie, należy zastanowić się, jak w funkcjonalny i estetyczny sposób doprowadzić odpowiednią infrastrukturę do naszego biurka lub w ostateczności, zmienić jego ustawienie.

Meble gabinetowe ARCADIUS

Funkcjonalne i ergonomiczne meble

Meble gabinetowe powinny być funkcjonalne, ergonomiczne i estetyczne. Dobrze zaopatrzone firmy wyposażeniowe posiadają w swojej ofercie fotele, biurka i krzesła, które spełniają wszystkie te trzy warunki.

Gusta mogą być różne, dlatego w zależności od potrzeb i indywidualnych preferencji możemy postawić na klasyczne meble wykonane z drewna i fotele ze skórzaną tapicerką (lub ekoskórą), ewentualnie modernistyczne, designerskie meble z tworzyw sztucznych i metalu. Niezależnie od tego, jaki model wybierzemy do urządzenia naszego gabinetu, powinniśmy pamiętać o tym, aby krzesła, fotele i biurka dopasowane były do naszego wzrostu i postury.

Wszystkie profesjonalne fotele gabinetowe powinny posiadać regulowane siedzisko i oparcie. Idealnie, jeśli posiadają podłokietniki oraz możliwość sterowania odcinkiem lędźwiowym fotela. Z kolei blat biurka powinien być umieszczony na co najmniej 72 centymetrach: wysokie osoby mogą potrzebować biurka z blatem położonym na wysokości 85 centymetrów.

Pracując przy biurku powinniśmy bez problemu móc przyjąć postawę, w której stopy oparte są o ziemię, kręgosłup jest prosty i podtrzymany przez oparcie krzesła, a ręce są swobodnie zgięte w łokciach i leżą na blacie biurka, mogąc wygodnie operować na klawiaturze i touchpadzie czy myszce.

Meble gabinetowe AUTTICA

Dekoracje i zieleń

W dobrze urządzonym gabinecie nie może oczywiście zabraknąć ozdób i dekoracji, które pozwalają odpocząć oczom oraz nadają przyjemnej, komfortowej atmosfery. Do najczęściej wybieranych ozdób zalicza się plakaty i obrazy, a także oczywiście rośliny doniczkowe. Wielokrotnie dowiedziono, że zieleń (również ta w postaci kwiatów doniczkowych) sprzyja kreatywności, pomaga odpocząć i zmniejsza stres związany z obowiązkami.

Dobrym sposobem na udekorowanie przestrzeni do pracy jest także powieszenie dyplomów i certyfikatów oraz wszelkich trofeów, które przypominają nam o sukcesach zawodowych i prywatnych. Sprzyja to poprawie nastroju i zwiększa motywację.

Podsumowując…

Reasumując, urządzając przestrzeń gabinetową należy pamiętać o funkcjonalnych, ergonomicznych i dekoracyjnych aspektach aranżacji. Bez wątpienia w profesjonalnym gabinecie nie może zabraknąć mebli, które są zdrowe dla naszego kręgosłupa i wspierają prawidłową postawę w pracy. Warto jednak wprowadzić do gabinetu także estetyczne dodatki i pamiętać, że meble gabinetowe od profesjonalnych firm wyposażeniowych mogą być designerskie i ergonomiczne jednocześnie.

#Artykuł sponsorowany


Polecane

Dom i Ogród

Niebanalne płytki ze starej cegły – wnętrze, o którym naprawdę marzysz

Każdy człowiek marzy o tym, by jego dom albo mieszkanie było przytulnym oraz komfortowym wnętrzem – w każdym calu. Z pewnością warto więc szukać tutaj niebanalnych rozwiązań technicznych oraz wyposażeniowych,

Dom i Ogród

Odgrzybianie ścian – jak pozbyć się grzyba i pleśni?

Do zawilgocenia pomieszczeń może przyczynić się nieszczelna stolarka okienna i niedostateczna cyrkulacja powietrza. Przeciekający parapet lub niesprawna wentylacja w mieszkaniu zwiększa ryzyko pojawienia się grzyba i pleśni na ścianach. Jak

Dom i Ogród

Jak zainwestować w farmę fotowoltaiczną?

Transformacja energetyczna Polski w kierunku zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii sprawia, że istnieje dobra koniunktura do zarabiania na fotowoltaice. Oprócz domowych instalacji znajdujących się najczęściej na dachach, powstają farmy fotowoltaiczne

Dom i Ogród

Najdroższe domy na świecie

Najdroższe domy na świecie to nie tylko wielkie luksusowe posiadłości. To także unikatowe konstrukcje, które są w stanie wycenione na setki milionów dolarów. Wśród najdroższych domów na świecie znajdują się

Dom i Ogród

Firany w domowych aranżacjach – jak dokonać właściwego wyboru?

Różnorodność akcesoriów i dodatków w mieszkalnych aranżacjach nie tylko zapewnia satysfakcję domownikom, ale również podnosi prestiż w oczach odwiedzających gości. Ciekawym pomysłem na odświeżenie klimatu wnętrz wydają się stylowe firany,

Dom i Ogród

Jakie są zalety współpracy z generalnym wykonawcą inwestycji?

Na współpracę z generalnym wykonawcą budowlanym decyduje się coraz więcej inwestorów. Jest to związane przede wszystkim z wygodą i skutecznością takiego rozwiązania, a także z obniżeniem kosztów inwestycyjnych i realizacją