O czym nie możesz zapomnieć podczas urządzania gabinetu?
21 kwietnia 2023 Artykuł sponsorowany

O czym nie możesz zapomnieć podczas urządzania gabinetu?

Projektowaniu przestrzeni gabinetowej warto poświęcić kilka chwil. Ma to być miejsce, które będzie sprzyjało kreatywnemu myśleniu i pracy, ale jednocześnie będzie również doskonale się prezentować, stanowiąc wizytówkę dla klientów. Podpowiadamy, o jakich krokach warto pamiętać urządzając gabinet specjalisty.

Wykorzystaj naturalne atuty wnętrza

Każde pomieszczenie ma swoje naturalne zalety i wady. Urządzając gabinet wyeksponujmy to, co sprzyja kreatywności i podkreślaniu wyjątkowości tej przestrzeni. Jeśli pomieszczenie ma imponujący widok z okna, nie przesłaniajmy go, a biurko zdecydujmy się postawić w miejscu, z którego będziemy mogli z niego korzystać.

Warto również upewnić się, że w wybranym przez nas na biurko miejscu znajdują się przyłącza i gniazdka, niezbędne do pracy. Jeśli nie, należy zastanowić się, jak w funkcjonalny i estetyczny sposób doprowadzić odpowiednią infrastrukturę do naszego biurka lub w ostateczności, zmienić jego ustawienie.

Meble gabinetowe ARCADIUS

Funkcjonalne i ergonomiczne meble

Meble gabinetowe powinny być funkcjonalne, ergonomiczne i estetyczne. Dobrze zaopatrzone firmy wyposażeniowe posiadają w swojej ofercie fotele, biurka i krzesła, które spełniają wszystkie te trzy warunki.

Gusta mogą być różne, dlatego w zależności od potrzeb i indywidualnych preferencji możemy postawić na klasyczne meble wykonane z drewna i fotele ze skórzaną tapicerką (lub ekoskórą), ewentualnie modernistyczne, designerskie meble z tworzyw sztucznych i metalu. Niezależnie od tego, jaki model wybierzemy do urządzenia naszego gabinetu, powinniśmy pamiętać o tym, aby krzesła, fotele i biurka dopasowane były do naszego wzrostu i postury.

Wszystkie profesjonalne fotele gabinetowe powinny posiadać regulowane siedzisko i oparcie. Idealnie, jeśli posiadają podłokietniki oraz możliwość sterowania odcinkiem lędźwiowym fotela. Z kolei blat biurka powinien być umieszczony na co najmniej 72 centymetrach: wysokie osoby mogą potrzebować biurka z blatem położonym na wysokości 85 centymetrów.

Pracując przy biurku powinniśmy bez problemu móc przyjąć postawę, w której stopy oparte są o ziemię, kręgosłup jest prosty i podtrzymany przez oparcie krzesła, a ręce są swobodnie zgięte w łokciach i leżą na blacie biurka, mogąc wygodnie operować na klawiaturze i touchpadzie czy myszce.

Meble gabinetowe AUTTICA

Dekoracje i zieleń

W dobrze urządzonym gabinecie nie może oczywiście zabraknąć ozdób i dekoracji, które pozwalają odpocząć oczom oraz nadają przyjemnej, komfortowej atmosfery. Do najczęściej wybieranych ozdób zalicza się plakaty i obrazy, a także oczywiście rośliny doniczkowe. Wielokrotnie dowiedziono, że zieleń (również ta w postaci kwiatów doniczkowych) sprzyja kreatywności, pomaga odpocząć i zmniejsza stres związany z obowiązkami.

Dobrym sposobem na udekorowanie przestrzeni do pracy jest także powieszenie dyplomów i certyfikatów oraz wszelkich trofeów, które przypominają nam o sukcesach zawodowych i prywatnych. Sprzyja to poprawie nastroju i zwiększa motywację.

Podsumowując…

Reasumując, urządzając przestrzeń gabinetową należy pamiętać o funkcjonalnych, ergonomicznych i dekoracyjnych aspektach aranżacji. Bez wątpienia w profesjonalnym gabinecie nie może zabraknąć mebli, które są zdrowe dla naszego kręgosłupa i wspierają prawidłową postawę w pracy. Warto jednak wprowadzić do gabinetu także estetyczne dodatki i pamiętać, że meble gabinetowe od profesjonalnych firm wyposażeniowych mogą być designerskie i ergonomiczne jednocześnie.Polecane

Dom i Ogród

Sauny domowe – sposób na relaks o każdej porze

W miarę jak tryb naszego życia staje się coraz bardziej dynamiczny i stresujący, wiele osób szuka sposobów na odprężenie się i zadbanie o swoje zdrowie w komfortowym otoczeniu własnego domu.

Dom i Ogród

Piękna sypialnia w stylu glamour

Sypialnia to najważniejszy pokój w domu, miejsce, w którym odpoczywamy i ładujemy się energią na kolejny dzień. Dlatego tak ważne jest, aby była ona urządzona w taki sposób, który będzie

Dom i Ogród

Odgrzybianie ścian – jak pozbyć się grzyba i pleśni?

Do zawilgocenia pomieszczeń może przyczynić się nieszczelna stolarka okienna i niedostateczna cyrkulacja powietrza. Przeciekający parapet lub niesprawna wentylacja w mieszkaniu zwiększa ryzyko pojawienia się grzyba i pleśni na ścianach. Jak

Dom i Ogród

Nawadnianie ogrodu – co warto wiedzieć?

Aby móc cieszyć się pięknym i zadbanym ogrodem, konieczna jest jego aranżacja, ale także odpowiednie nawadnianie. Szczególnie w sezonie letnim to konieczność – warto zainwestować w dobrej jakości system nawadniania,

Dom i Ogród

Jakie są wymagania dotyczące montażu balustrad na budowie?

Budowa to miejsce pracy, gdzie czyhają liczne zagrożenia dla zdrowia i życia. Dlatego bardzo ważną kwestią jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim przebywającym na jej terenie osobom. Służą temu między innymi balustrady

Dom i Ogród

Jak ciąć beton – sprawdzone techniki

Obecnie beton to jeden z najpopularniejszych materiałów budowlanych. Nic w tym dziwnego, jest niezwykle twardy i trwały. Doskonale sprawdza się między innymi jako materiał na fundamenty. Jednak aby wykorzystać beton,