Projektowanie domu to konieczność stworzenia poszczególnych pomieszczeń zgodnie z przepisami. Przepisy remontowo-budowlane obowiązują w przypadku każdego pomieszczenia, w tym także kuchni. O czym musi pamiętać pracownia projektowa, przygotowując plan kuchni? Dlaczego w przypadku tego pomieszczenia kwestia dopilnowania zgodności projektu z prawem jest tak ważna?

Instalacje w kuchniach

Kuchnia to miejsce strategiczne z racji występowania licznych instalacji, które stanowią potencjalne niebezpieczeństwo. Choć dzieje się to coraz rzadziej, wciąż pojawiają się projekty uwzględniające w kuchni instalację gazową. W takim przypadku należy pamiętać o wszystkich przepisach dotyczących zabezpieczeń takich instalacji. Izolacje rur są niezbędne, aby zapobiec wybuchom i pożarom. Ponadto wylot gazu zawsze powinien znajdować się w odpowiedniej odległości od innych powierzchni.

Dzisiaj odchodzi się od instalacji gazowych w kuchniach, które są zastępowane przez instalacje elektryczne. Kuchenki indukcyjne i piekarniki elektryczne zdominowały domy i mieszkania. Oczywiście pracownia projektowa opracowująca projekt kuchni z instalacją elektryczną również musi zadbać o odpowiednie zabezpieczenia. Należy zastosować bezpieczniki i rozwiązania antyprzepięciowe. Instalacja powinna być dostosowana do typowego dla kuchni obciążenia. To wszystko sprawi, że projekt będzie zgodny z przepisami remontowo-budowlanymi. Co więcej, kuchnia będzie bezpieczna w użytkowaniu.

Sprawdzona pracownia projektowa

Chcesz mieć pewność, że projekt spełnia wszelkie normy prawne? W takim razie musisz nawiązać współpracę z profesjonalistami. Sprawdzona pracownia projektowa to w zasadzie gwarancja zgodności projektu z wymogami prawa. Zatem przed nawiązaniem współpracy warto sprawdzić opinie o danej firmie. Polecamy również skontrolować jej kompetencje oraz dotychczasowe projekty. Dobre pracownie nie wstydzą się swoich dokonań i chętnie prezentują je światu. Przeważnie realizacje są dostępne na stronie internetowej pracowni projektowej.

Zapraszamy – Pracownia projektowa Płock.

#Artykuł sponsorowany