Czy w dzisiejszych czasach możemy ułatwić sobie życie w tak prozaicznych czynnościach, jak otwieranie bramy wjazdowej czy włączenie światła? Tak, a co więcej, jest to możliwe dzięki sterowaniu przez Wi-Fi.

Sterowanie inteligentnym domem przez Wi-Fi – najważniejsze informacje

Coraz częściej technologia inteligentnego domu przenika do coraz to bardziej innowacyjnych obszarów naszego życia. Dzisiaj już nikogo nie dziwi możliwość zarządzania ogrzewaniem, oświetleniem czy innymi urządzeniami RTV/AGD z poziomu centralnego sterownika. Jednak to, z czym właściciele takich rozwiązań muszą się borykać, to ograniczenie związane z możliwością sterowania jedynie tymi urządzeniami z poziomu aplikacji czy pilota, które zostały stworzone przez jednego producenta. Dlatego też w skrajnych sytuacjach na swoim smartfonie posiadamy kilka aplikacji Smart Home, które odpowiedzialne są za sterowanie konkretnymi urządzeniami. Czy jest to rozwiązanie wygodne? Nie zawsze.

Dlatego też, w odpowiedzi na ten problem opracowano SUPLA – technologią, jaką jest sterowanie przez Wi-FI niezależnie od producenta sprzętu. Za pomocą platformy Supla jesteśmy w stanie sterować praktycznie każdym inteligentnym rozwiązaniem w sposób prosty i łatwy, bez potrzeby wykorzystywania pilotów, łączników bezprzewodowych i innych systemów zapewniających integrację z elementami Smart Home

Czym możemy sterować z poziomu smartfona?

W procesie budowy inteligentnego domu najważniejszym elementem jest sprawne integrowanie wszystkich poszczególnych, pozornie niezależnych od siebie elementów tak, by stały się one jednym zgranym systemem. Nie wszystkie elementy muszą być oczywiście wdrażane od razu. Dobrą praktyką jest rozpocząć od relatywnie prostego do zastosowania systemu, jakim jest inteligentne oświetlenie LED. Z czasem możemy wzbogacać Smart dom o kolejne innowacyjne systemy, które w coraz większym stopniu będą ułatwiały życie i generowały dodatkowe oszczędności.

Za pomocą jednej, niezależnej od producenta sprzętu aplikacji możemy sterować między innymi oświetleniem, bramami i furtkami, roletami zewnętrznymi, ogrzewaniem czy monitoringiem w domu. Jeśli wzbogaciliśmy dom o dodatkowe inteligentne czujniki, z powodzeniem możemy monitorować bieżące zużycie wody, gazu, czy prądu – wszystko z poziomu jednej aplikacji.

Co więcej, w naszym domu z pewnością znajdują się sprzęty z modułem inteligentnego zarządzania. Robot sprzątający? Ekspres do kawy? Oczyszczacz powietrza? To wszystko możemy skonfigurować z aplikacją i cieszyć się w pełni zautomatyzowanym domem. 

Jak skonfigurować całą infrastrukturę Smart dom w jeden system?

Konfiguracja całego systemu Smart dom w jeden system jest niezwykle prostym zadaniem, z którym poradzi sobie każdy. Najważniejsze to ściągnięcie aplikacji SUPLA. Po wstępnym skonfigurowaniu należy sparować wszystkie urządzenia i systemy.

Jeśli dodatkowo dysponujemy asystentem głosowym Google czy Amazon, ten również może być zintegrowany z naszą aplikacją. W takim układzie sterowanie inteligentnym domem będzie jeszcze prostsze – za pomocą głosowych komend. 

#Artykuł sponsorowany