Zastosowanie nebulizatora siateczkowego w obliczu smogu
Zima to piękny czas, kiedy wszystko dookoła pokrywa biała pierzyna ze śniegu. Możemy lepić bałwana i uprawiać inne zimowe sporty, a wieczorami rozkoszować się ulubionymi serialami z gorącą czekoladą w dłoni. Pomimo wielu uroków zima niesie za sobą również wiele zagrożeń. Jednym z nich jest SMOG, który potrafi skutecznie uprzykrzyć nam codzienne funkcjonowanie. Jak radzić sobie z zanieczyszczeniami powietrza w tym niekoniecznie sprzyjającym okresie? Rozwiązaniem może okazać się nebulizator siateczkowy.
Czym jest smog? Krótkie objaśnienie
Słowo SMOG to zbitka wyrazowa, pochodząca od angielskich słów dym („smoke”) i mgła („fog”). Przyjęła się ona na całym świecie, idealnie określając zjawisko, jakim jest zanieczyszczenie powietrza dymem, spalinami i innymi tego typu zanieczyszczeniami. Mieszają się one ze sobą, tworząc niebezpieczne dla zdrowia zjawisko.
SMOG można porównywać do mgły, która stworzyła się w sposób nienaturalny. Zjawisko to w Polsce można zaobserwować szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Kiedy nadchodzi sezon grzewczy, SMOG może się nasilać, szczególnie w dużych metropoliach, gdzie przeważają zabudowane tereny miejskie. Szczególnie narażone na działanie smogu są nasze drogi oddechowe.
Przy dłuższej ekspozycji SMOG działa na układ oddechowy niekorzystnie, powodując liczne problemy, takie jak:
-
alergia;
-
astma;
-
niewydolność oddechowa;
-
choroby układu nerwowego;
-
choroby układu krążenia;
-
duszności;
-
patologie ciąży;
-
choroby nowotworowe i inne.
W dzisiejszych czasach niestety nie da się całkowicie uniknąć takich zanieczyszczeń jak SMOG. Można jednak radzić sobie z nimi i wspierać pracę układu oddechowego, np. poprzez nebulizację.
Nebulizator siateczkowy w walce ze szkodliwym smogiem
Nebulizacja to jedna z najskuteczniejszych metod walki z uporczywymi dolegliwościami ze strony układu oddechowego. Jest całkowicie bezpieczne i nieinwazyjna, dlatego można stosować ją również u najmłodszych. To nic innego, jak terapia wziewna, w której stosuje się specjalistyczne urządzenia, czyli nebulizatory. Jednym z najskuteczniejszych jest, wspomniany już wcześniej – nebulizator siateczkowy.
Urządzenie wykorzystuje się zarówno w przypadku zwykłego przeziębienia, jak i chorób o charakterze przewlekłym. W przypadku zanieczyszczeń powietrza również sprawdza się ono bardzo dobrze. Sprawia przede wszystkim, że nasze drogi oddechowe są bardzo dobrze nawilżone. Co więcej, działa rozrzedzająco na gęstą wydzielinę i pomaga w jej ekstrakcji na zewnątrz.
Nebulizator siateczkowy umożliwia podawanie wszystkich leków przeznaczonych do nebulizacji. Sprawdza się zarówno w warunkach ambulatoryjnych, jak i domowych. Dzisiejsze modele można również bez problemu zabierać ze sobą w podróż. Dzięki czemu w każdej chwili można poradzić sobie z dolegliwościami ze strony układu oddechowego.
Nebulizacja w walce ze smogiem jest skuteczna – oczywiście, jeżeli wykonuje się ją systematycznie i regularnie. Skutki smogu mogą być bowiem poważne i nierzadko niosą za sobą groźne konsekwencje.