Francuski producent samochodów Peugeot od dawna był kojarzony z małymi, ekonomicznymi samochodami, ale w ostatnich latach stara się wychodzić na wyższe półki. 508 to jeden z jego największych i najbardziej ambitnych samochodów do tej pory i jest to bardzo imponujący pakiet.

Przystojny 508 to pokaźny samochód, a przy długości ponad 4,8 metra jest w rzeczywistości dłuższy niż BMW serii 5. Jest również dość szeroka i osadzona nisko nad ziemią, co nadaje jej sportowy, wyważony wygląd. Długa maska ​​i smukłe reflektory nadają mu zdecydowany, ale wciąż elegancki wygląd i ogólnie jest to dobrze wyglądający samochód.

508 jest dostępny z wyborem silników benzynowych lub wysokoprężnych, a także dostępna jest wersja hybrydowa, która łączy silnik elektryczny z silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 litra. Wszystkie silniki są mocne i oferują przyzwoite osiągi, ale benzyny mogą być trochę spragnione.

508 jest imponująco wyposażony w mnóstwo zabawek i gadżetów, w tym duży system informacyjno-rozrywkowy z ekranem dotykowym, nawigację satelitarną, pełne reflektory LED, bezprzewodowe ładowanie telefonu i wyświetlacz przezierny.

Wnętrze jest przestronne i dobrze zaprojektowane z dużą ilością miękkich w dotyku materiałów i stylową deską rozdzielczą. Przednie fotele są bardzo wygodne i zapewniają dużą regulację, podczas gdy tylne siedzenia są przestronne i zapewniają dobrą przestrzeń na głowę i nogi.

508 to bardzo udany i wszechstronny. Jest stylowy i dobrze wyposażony, z przestronnym i wygodnym wnętrzem. Dobrze jest jeździć zwinnym prowadzeniem i płynną jazdą. Nie jest to najbardziej ekscytujący samochód do prowadzenia, ale jest bardzo kompetentny i łatwy w prowadzeniu. Jeśli szukasz stylowego i praktycznego samochodu rodzinnego, to 508 jest zdecydowanie warty rozważenia.