Zasadniczo nauka hiszpańskiego jest prosta, ze względu na prostotę tego języka. Ani gramatyka ani też słownictwo nie są wymagające. Niemniej zdarzają się wyjątki, a mianowicie słowa, których zapamiętanie przysparza problemów w zasadzie każdemu. W większości są to słowa rzadko używane, choć zdarzają się też ważniejsze słowa o trudnej konstrukcji. Sprawdźmy jakie!

Długie i skomplikowane słowa hiszpańskie

W języku hiszpańskim zdarzają się słowa, złożone nawet z ponad 20 liter. Dobrym przykładem jest słowno interdisciplinariedad– interdyscyplinarny. Niewątpliwie słówko jest długie i skomplikowane. Niemniej naukę ułatwia fakt, że polski odpowiednik tego słowa brzmi bardzo podobnie. Zresztą tak samo jest z innym długim słowem, a mianowicie – internacionalización, czyli międzynarodowość. Innym ciekawym i dosyć trudnym słowem jest electrodoméstico. Słówko to jest krótsze od poprzednich, ponieważ składa się z 16 liter. Jednak wielu osobom sprawia więcej problemów, gdyż nie ma jego odpowiednika w języku polskim. W ten sposób w języku hiszpańskim określa się sprzęt RTV i AGD wykorzystywany w domu.

Nieintuicyjne słówka hiszpańskie

Trudności w przyswojeniu słów może sprawiać nie tylko ich długość. Niektóre słowa w języku hiszpańskim są trudne do nauczenia ze względu na fakt, że składają się z innych, mniejszych słów, oznaczających coś zupełnie innego. Dobrym przykładem jest brzoskwinia, określana jako el melocotón. Z kolei cotón to bawełna, niemająca nic wspólnego z brzoskwinią. Podobnie jak woda nie kojarzy się z awokado. Natomiast w języku hiszpańskim woda to aqua, a awokado to aquacate.

Nauka hiszpańskiego – jak ją zorganizować?

Pomimo niektórych trudniejszych słów, hiszpański nie jest trudnym językiem. Niewątpliwie nauka hiszpańskiego może pójść łatwo nawet osobom bez większych zdolności językowych. Warunkiem jest właściwe podejście do tematu. Najlepiej zapisać się na dobry kurs, prowadzony przez specjalistów. W takiej sytuacji można mieć pewność efektywnej nauki.

Zapraszamy na zajęcia: Poligloci – nauka hiszpańskiego Poznań

#Artykuł sponsorowany