Coraz więcej osób postanawia zainwestować w przyczepkę samochodową. Można nią przewozić przedmioty o dużych gabarytach, które nie mieszczą się w bagażniku samochodu. Do prowadzenia zespołu pojazdów o łącznej masie całkowitej 3,5 tony nie są potrzebne dodatkowe uprawnienia. Do holowania przyczepy lekkiej z DMC do 750 kg wystarczy samochód z hakiem oraz prawo jazdy kat. B. Jak wybrać odpowiedni dla siebie model?

 

Przyczepy lekkie do samochodu

Przed zakupem należy dokładnie określić własne potrzeby. Przede wszystkim warto zastanowić się nad tym, do czego ma nam posłużyć przyczepa samochodowa. Do okazjonalnego przewozu większej ilości rzeczy o niedużej masie idealnie nadaje się model o mniejszej ładowności. W przypadku transportu przedmiotów wielkogabarytowych doskonale sprawdzi się przyczepa z hamulcami najazdowymi i amortyzatorami. Warto zdecydować się na zakup konstrukcji o większej ładowności oraz z uchwytami ładunkowymi.

 

W ofercie rynkowej dostępne są przyczepy jedno- i dwuosiowe. Oferowane modele różnią się między sobą wytrzymałością elementów konstrukcyjnych, powierzchnią ładunkową, rozmiarem kół oraz wyposażeniem dodatkowym. Przyczepy jednoosiowe są stosunkowo lekkie i odpowiednie do przewozu przedmiotów codziennego użytku. Modele dwuosiowe charakteryzują się większą stabilnością oraz wytrzymałością na obciążenia, dzięki czemu można nimi transportować ciężki sprzęt, quady czy motocykle. 

 

Blachy i podjazdy do przyczep

Podczas zakupu platformy warto zwrócić szczególną uwagę na jakość materiału, z którego została wykonana. Największym zainteresowaniem cieszą się przyczepy wyprodukowane ze stali ocynkowanej ogniowo, które posiadają świadectwo homologacji. Na wyróżnienie zasługują konstrukcje ze sklejką wodoodporną oraz burtami otwieranymi z przodu i z tyłu. Można do nich dokupić stelaż z plandeką, koło zapasowe lub podporowe z uchwytem. 

 

Na rynku dostępne są także podjazdy aluminiowe i ocynkowane oraz blachy LOHR, z których wykonuje się solidne najazdy do przyczep. Można je nabyć u znanego producenta lawet oraz autotransporterów. Konstrukcje ocynkowane, stalowe i aluminiowe posiada w sprzedaży firma Besttrailers. Szczegóły oferty są dostępne na stronie https://besttrailers.eu/blachy-i-podjazdy.php. Blachy LOHR (z otworami okrągłymi i owalnymi) oraz podjazdy można odebrać osobiście w siedzibie firmy, czyli w Tomaszowie Mazowieckim. Producent przyczep towarowych i samochodowych obsługuje klientów z całej Polski oraz Europy.

#Artykuł sponsorowany