Wraz z rozwojem firmy i jej ekspansją na rynek zagraniczny, pojawia się konieczność skorzystania z usług takiego specjalisty jak tłumacz przysięgły, który zajmie się przekładem różnego rodzaju dokumentów, ale nie tylko.

W momencie gdy podmioty gospodarcze z dwóch krajów nawiążą współpracę, nie można pozwolić sobie na jakiekolwiek błędy komunikacyjne oraz o charakterze formalnym, gdyż stawiają one firmę w złym świetle, a jednocześnie mogą przesądzić o rozwiązaniu współpracy. Czego w praktyce dotyczą tłumaczenia biznesowe?

Tłumacz przysięgły – czym dokładnie się zajmuje?

Spora część tekstów nie wymaga tłumaczenia uwierzytelnionego. Zazwyczaj jest to korespondencja firmowa, treści ulotek, materiały marketingowe, konferencyjne czy treści znajdujące się na stronie internetowej. Konieczność tłumaczenia przysięgłego dotyczy dokumentów o znacznie większej randze, które jednocześnie muszą być odebrane jako wiarygodne. O czym dokładnie mowa?

  • Umowy oraz kontrakty – są to wszystkie dokumenty, w których pojawiły się ustalenia między podmiotami, dotyczące warunków współpracy. Tłumaczenie przysięgłe to gwarancja, że każda ze stron otrzyma umowę z identyczną treścią, co pozwoli uniknąć potencjalnych sporów w przyszłości.
  • Dokumentacja związana z przetargami – chcąc wziąć udział w przetargach europejskich, konieczne jest złożenie oferty w odpowiednim języku. Tłumacz przysięgły jest osobą, która pomoże firmie na etapie przygotowań.

Kiedy jeszcze trzeba skorzystać z usług tłumacza?

Jeśli dane przedsiębiorstwo może pochwalić się posiadaniem patentów lub określonych certyfikatów, również powinny zostać one poddane tłumaczeniu uwierzytelnionemu. Dzięki temu, potencjalni zagraniczni odbiorcy chętniej skorzystają z produktów lub określonych rozwiązań. Tłumacz przysięgły zajmuje się ponadto przekładem dokumentacji sądowej. Niestety, tego typu sytuacje są nieodłączną częścią biznesu. Skorzystanie z usług specjalisty jest niezbędne jeśli zależy nam na ochronie wizerunku, a czasami także portfela.

Zapraszamy: Dadan – tłumaczenia pisemne Łódź

#Artykuł sponsorowany