Właściwie ocieplony dom to bardzo wiele korzyści. Ocieplenie budynku zawsze jest istotnym elementem jego budowy, a także absolutną podstawą w przypadku modernizowania starszych obiektów, które wymagają poprawy swojej energooszczędności, a także komfortu mieszkania w jego wnętrzach.

Metod ocieplenia jest bardzo wiele, a wybór właściwej metody ociepleniowej powinien zależeć przede wszystkim od konkretnych celów jakie chcemy osiągnąć, rodzaju budynku i rzecz jasna – naszego budżetu na modernizację.

 

Metody ocieplenia – styropian i wełna mineralna

            Od bardzo wielu lat to właśnie styropian i wełna mineralna stanowią absolutną podstawę w ociepleniu budynków. Styropiany są uniwersalne i mają doskonały współczynnik lambda. Nieco słabszy współczynnik mają wełny mineralne, ale są często łatwiejsze w użyciu. Wykorzystuje się je przede wszystkim na poddaszach w ociepleniach wewnętrznych. Styropian zdaniem wielu fachowców ma znacznie bardziej uniwersalne zastosowanie, aczkolwiek wadą tradycyjnego styropianu jest również to, że należy wszystkie elementy w miarę precyzyjnie docinać, by nie powstawały nieszczelności i mostki termiczne. Właśnie dlatego ze sporym zainteresowaniem w ostatnim czasie obserwuje się nowatorskie sposoby termomodernizacji.

 

Termomodernizacja starych budynków – metody

Przede wszystkim warto sobie uświadomić, że termomodernizacja czeka praktycznie każdy budynek co pewien czas. Trwałość stosowanych materiałów niezależnie o jakich z nich mowa jest ograniczona czasowo i często niestety nawet przy wyborze najlepszych możliwych metod, po pewnym czasie będziemy zmuszeni do tego, by wykonać modernizację budynku i zrobić nowe ocieplenie. Zwykle właśnie w przypadku starszego budownictwa wybiera się ocieplenie styropianem – tradycyjnym lub natryskowym takim, który dostępny jest na stronie styropmin.pl. Zdecydowanie również chętnie korzystamy z fachowych firm, które są w stanie swoją pracę wykonać szybciej od nas i przede wszystkim dokładniej. Musimy mieć na uwadze bowiem, że ewentualnie źle wykonane ocieplenie może być fatalne w skutkach i spowodować, że znaczna część pracy pójdzie na marne.

 

Nowoczesne metody ocieplenia budynków – działanie

            Oczywiście ocieplanie domu styropianem nadal pozostaje najpowszechniej wykorzystywaną metodą, ale nawet w jej obrębie mamy do czynienia ze sporymi zmianami co do jakości samego styropianu i sposobu jego układania. Niedogodność w postaci trudności z jego docinaniem, co bez wątpienia jest również czasochłonne została rozwiązana w ostatnich latach poprzez powstanie tak zwanych styropianów natryskowych.

#Artykuł sponsorowany