Zalety ocieplenia domu styropianem

Zalety ocieplenia domu styropianem

Właściwie ocieplony dom to bardzo wiele korzyści. Ocieplenie budynku zawsze jest istotnym elementem jego budowy, a także absolutną podstawą w przypadku modernizowania starszych obiektów, które wymagają poprawy swojej energooszczędności, a także komfortu mieszkania w jego wnętrzach.

Metod ocieplenia jest bardzo wiele, a wybór właściwej metody ociepleniowej powinien zależeć przede wszystkim od konkretnych celów jakie chcemy osiągnąć, rodzaju budynku i rzecz jasna – naszego budżetu na modernizację.

 

Metody ocieplenia – styropian i wełna mineralna

            Od bardzo wielu lat to właśnie styropian i wełna mineralna stanowią absolutną podstawę w ociepleniu budynków. Styropiany są uniwersalne i mają doskonały współczynnik lambda. Nieco słabszy współczynnik mają wełny mineralne, ale są często łatwiejsze w użyciu. Wykorzystuje się je przede wszystkim na poddaszach w ociepleniach wewnętrznych. Styropian zdaniem wielu fachowców ma znacznie bardziej uniwersalne zastosowanie, aczkolwiek wadą tradycyjnego styropianu jest również to, że należy wszystkie elementy w miarę precyzyjnie docinać, by nie powstawały nieszczelności i mostki termiczne. Właśnie dlatego ze sporym zainteresowaniem w ostatnim czasie obserwuje się nowatorskie sposoby termomodernizacji.

 

Termomodernizacja starych budynków – metody

Przede wszystkim warto sobie uświadomić, że termomodernizacja czeka praktycznie każdy budynek co pewien czas. Trwałość stosowanych materiałów niezależnie o jakich z nich mowa jest ograniczona czasowo i często niestety nawet przy wyborze najlepszych możliwych metod, po pewnym czasie będziemy zmuszeni do tego, by wykonać modernizację budynku i zrobić nowe ocieplenie. Zwykle właśnie w przypadku starszego budownictwa wybiera się ocieplenie styropianem – tradycyjnym lub natryskowym takim, który dostępny jest na stronie styropmin.pl. Zdecydowanie również chętnie korzystamy z fachowych firm, które są w stanie swoją pracę wykonać szybciej od nas i przede wszystkim dokładniej. Musimy mieć na uwadze bowiem, że ewentualnie źle wykonane ocieplenie może być fatalne w skutkach i spowodować, że znaczna część pracy pójdzie na marne.

 

Nowoczesne metody ocieplenia budynków – działanie

            Oczywiście ocieplanie domu styropianem nadal pozostaje najpowszechniej wykorzystywaną metodą, ale nawet w jej obrębie mamy do czynienia ze sporymi zmianami co do jakości samego styropianu i sposobu jego układania. Niedogodność w postaci trudności z jego docinaniem, co bez wątpienia jest również czasochłonne została rozwiązana w ostatnich latach poprzez powstanie tak zwanych styropianów natryskowych.

#Artykuł sponsorowany


Polecane

Dom i Ogród

Jak urządzić mały pokój dla dwójki dzieci?

Urządzenie małego pokoju rodzeństwa może być sporym wyzwaniem. Po pierwsze, dlatego, że trzeba uwzględnić potrzeby i upodobania nie jednego, ale dwójki dzieci i poszukać rozwiązania, które pozwoli pogodzić różnice w

Dom i Ogród

Czyszczenie kostki brukowej

Kostka brukowa to najpopularniejszy materiał na podjazdy i obrzeża wokół posesji. Nawierzchnia jest niezwykle trwała i pięknie komponuje się z zielenią trawnika. Estetyczny wygląd kostki brukowej wymaga jednak odpowiedniej pielęgnacji.

Dom i Ogród

Jak bezpiecznie korzystać z agregatu prądotwórczego?

Agregaty prądotwórcze to urządzenia umożliwiające produkcję energii elektrycznej. Sprzęt tego typu jest przeważnie zasilany benzyną bezołowiową, olejem napędowym lub mieszaniną propanu i butanu. Agregat prądotwórczy doskonale sprawdza się w miejscach,

Dom i Ogród

Jakie lampy stojące wybrać, aby stworzyć stylową aranżację?

Oświetlenie odgrywa niezwykle ważną rolę w każdym pomieszczeniu. Zapewnia wygodę i bezpieczeństwo podczas poruszania się po zmroku. Co więcej, dobrze dobrane i rozmieszczone, pozwala na stworzenie wymarzonej atmosfery we wnętrzu.

Zdrowie i Uroda

Zapachy świec na wiosnę – jakie wybrać?

Mimo, że zima już się skończyła, to jeszcze przez kilka tygodni temperatury będą się utrzymywać na dość niskim poziomie. Dlatego też nadal warto stosować świece zapachowe, które dodatkowo ogrzeją nasz

Dom i Ogród

Odgrzybianie ścian – jak pozbyć się grzyba i pleśni?

Do zawilgocenia pomieszczeń może przyczynić się nieszczelna stolarka okienna i niedostateczna cyrkulacja powietrza. Przeciekający parapet lub niesprawna wentylacja w mieszkaniu zwiększa ryzyko pojawienia się grzyba i pleśni na ścianach. Jak