Kominek w salonie to marzenie wielu osób. Taki element wprowadza niesamowity klimat w domu, który docenimy zwłaszcza podczas jesienno-zimowych wieczorów. Oprócz korzyści wynikających z poprawy estetyki wnętrza, warto też wspomnieć o praktycznych zaletach. Jedną z kluczowych jest możliwość dogrzania pomieszczeń.

Aranżacje wnętrz z kominkami są zachwycające, jednak w trakcie wybierania produktu podjęcie decyzji wcale nie jest takie proste. O czym zatem warto pamiętać podczas zakupów?

Najlepszy kominek, czyli jaki?

Oprócz funkcji relaksacyjnej, kominek pełni też funkcję dekoracyjną, reprezentacyjną oraz oczywiście grzewczą. Aby każde z tych zadań zostało spełnione, należy pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim w trakcie zakupów warto skorzystać z pomocy ekspertów, a nie kierować się wyłącznie estetyką. Kominek musi być przede wszystkim dopasowany do warunków technicznych panujących w domu. W przeciwnym wypadku nie będzie funkcjonował tak jak należy. Pod uwagę bierze się zatem rodzaj głównego ogrzewania, zapotrzebowanie energetyczne obiektu, rodzaj wentylacji, wielkość poszczególnych pomieszczeń oraz ich kształt, a także sposób budowy komina i jego rodzaj.

Następnie trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy kominek ma być tylko dodatkowym, delikatnym źródłem ciepła i pełnić głównie funkcję dekoracyjną, czy może ma stać się głównym źródłem ogrzewania.

Aranżacje wnętrz z kominkiem – o czym trzeba pamiętać?

Gdy ustalimy już wyżej wymienione kwestie, a także zdecydujemy się na określoną wersję (np. kominek gazowy, elektryczny, konwekcyjny, z płaszczem wodnym itp.), trzeba zastanowić się nad stylem. Musi być on spójny z ogólną aranżacją domu.

Obecnie na rynku bez problemu znajdziemy nowoczesne modele, w klasycznym stylu i rustykalnym. Kolejną bardzo ważną kwestią jest dostosowanie jego rozmiaru do wielkości pomieszczenia. Kluczem jest zachowanie proporcji, w przeciwnym wypadku może się okazać, że kominek zdominował salon i zajął zbyt dużo przestrzeni.

Zapraszamy: ISON – aranżacje wnętrz Poznań

#Artykuł sponsorowany