Eksploatacja samochodu nieodłącznie wiąże się z narażeniem na trudne warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Jednym z najczęściej występujących mankamentów są rysy.

Mogą one pojawić się w wyniku pracy wycieraczek samochodowych, jeśli pod spód dostaną się np. drobinki piasku oraz w wyniku usuwania szronu skrobaczką. Winowajcą może być też kot spacerujący po naszym pojeździe. Każda rysa sprawia, że widoczność zostaje ograniczona. Co w przypadku, gdy rysa pojawi się na przyciemnionej szybie?

Oklejanie szyb samochodowych – najważniejsze informacje

Przyciemniane szyb jest zabiegiem, który cieszy się sporą popularnością, co niewątpliwie wynika z jego licznych zalet. Przede wszystkim możemy wpłynąć na zmianę wyglądu samochodu, który będzie prezentować się bardziej nowocześnie. Kolejną korzyścią jest poprawa komfortu kierowcy podczas szczególnie słonecznych dni.

Oprócz tego można liczyć na zwiększenie bezpieczeństwa i lepszą ochronę przed potencjalną kradzieżą w sytuacji, gdy zostawimy np. torebkę na tylnym siedzeniu. Warto jednak zaznaczyć, że największe benefity z przyciemniania uzyskamy w momencie, gdy zabieg zostanie przeprowadzony profesjonalnie. Duże znaczenie ma bowiem prawidłowy montaż.

Co zrobić w przypadku pojawienia się rysy na przyciemnionej szybie?

Osoby, które zdecydowały się na skorzystanie z usługi w profesjonalnym warsztacie mają możliwość skorzystania z gwarancji. W takim przypadku, jeśli zauważymy rysę, należy w pierwszej kolejności skontaktować się z miejscem, w którym okleiliśmy szybę, w celu naprawy. Jeśli oklejanie szyb samochodowych przeprowadzaliśmy samodzielnie, niestety nie mamy takiej możliwości.

Najlepszym rozwiązaniem będzie w tym przypadku zdjęcie folii, zakup nowej i ponowna aplikacja. Nie warto pozostawiać rysy, bowiem z biegiem czasu będzie się ona pogłębiać, co wpłynie negatywnie nie tylko na estetykę samochodu, ale również spowoduje, że folia całkowicie utraci swoje właściwości.

Dowiedz się więcej: Bear Wrap – oklejanie szyb samochodowych Warszawa

#Artykuł sponsorowany