Według jednego z powiedzeń walentynki to dzień, w którym nawet najzdrowsi otrzymują sztuczne serca. Chociaż uczucia warto okazywać sobie codziennie i bez okazji, to właśnie czternastego lutego w symboliczny sposób chcemy podkreślić, jak ważna jest dla nas kochana osoba. Jeśli ukochana należy do miłośników książek i nie wyobraża sobie lepszej rozrywki niż czas spędzony na lekturze, to kolejne powieści na półce mogą okazać się świetnym prezentem. Jakie tytuły warto wziąć pod uwagę?

„Dallas 63”, czyli podróż do przeszłości

„Dallas 63” to powieść Stephena Kinga, który na przestrzeni lat przyzwyczaił czytelników do powieści grozy i horrorów, po przeczytaniu których trudno spać spokojnie. Ta książka jest jednak dowodem na to, że King doskonale radzi sobie również w innych gatunkach. 

Główny bohater odkrywa przypadkowe miejsce, z którego zawsze można dostać się na początek lat sześćdziesiątych w Dallas. Chociaż w alternatywnej rzeczywistości człowiek się starzeje, to na miejscu mija zaledwie sekunda. Po kilku podróżach bohater wpada na genialny plan, aby powstrzymać zamach na prezydenta Stanów Zjednoczonych, Johna Fitzgeralda Kennedy’ego. Do przeszłości chce wrócić również dlatego, że zakochał się tam w kobiecie swoich marzeń. To jedna z tych powieści, która pochłania bez reszty i która pod koniec wywołuje u czytelnika żal, że nie ma dalszego ciągu.

Miłość w czasach wojny

Prezent na walentynki dla niej w postaci książki może okazać się ekscytującą podróżą do najmroczniejszych czasów w historii współczesnej, gdzie mimo wszystko znalazło się sporo miejsca na prawdziwą miłość. 

„Jeździec Miedziany” Paulliny Simons opowiada o Tatianie, czyli pięknej nastolatce żyjącej z rodziną w Leningradzie. W jednym z najpiękniejszych rosyjskich miast poznaje radzieckiego żołnierza, Aleksandra, w którym szybko z wzajemnością się zakochuje. Ich plany na przyszłość niweczy jednak wybuch tak zwanej Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, kiedy to w 1941 roku Trzecia Rzesza atakuje Związek Radziecki. Pół roku po inwazji rozpoczyna się oblężenie Leningradu, które przynosi do miasta grozę, rozpacz, a przede wszystkim niewyobrażalny głód. Piękna miłość Tani i Aleksandra rozkwita w tragicznych warunkach, ale okazuje się silniejsza od wszelkich okoliczności. 

Jeśli ukochanej spodoba się pierwsza część bestsellerowej trylogii, to z radością przywita informację o tym, że na rynku są już dwie kolejne części, a więc „Tatiana i Aleksander” oraz „Ogród Letni”. Losy tej dwójki mogą z powodzeniem zapewnić czytelnikom kilka świetnych wieczorów. 

#Artykuł sponsorowany