Wszelkie projekty budowlane wymagają stosowania rozmaitych materiałów, a także urządzeń o dużej wadze. Niezbędny jest ich transport, zarówno z miejsca na miejsce, jak i na wysokość. Jak transportować duże ładunki budowlane? Sprawdźmy, jak zrobić to szybko i sprawnie.

Przeładunek ładunku budowlanego, czyli zastosowanie dźwigu

Nie ma wątpliwości, że jeśli chodzi o przenoszenie ładunku budowlanego, zwykle najlepiej sprawdza się dźwig. Przynajmniej jeśli chodzi o transport w obrębie placu budowy. Dźwig to sprzęt, który umożliwia łatwy transport ładunku z miejsca na miejsce, a także, a może przede wszystkim, na wysokości. Jednak czym właściwie jest ten sprzęt?

Czym jest dźwig?

Istnieją różne definicje dźwigu. Wszystko ze względu na bardzo dużą różnorodność maszyn tego typu. Jej konsekwencją jest różnorodne rozumienie pojęcia. Dźwigiem określa się urządzenie podnoszące, poruszające się po prowadnicach. Mowa zatem o sprzęcie, który nie może zmieniać miejsca położenia. Niemniej wykonuje on ruch za sprawą ruchomego wysięgnika. Może się poruszać zarówno w linii pionowej, jak i poziomej.

Jednak mianem dźwigu określa się też pojazdy wyposażone w wysięgnik. Mowa o dużych, ciężkich samochodach, o dużym udźwigu. W tym przypadku możliwości w zakresie transportu towarów są jeszcze większe. Niewątpliwie tego typu dźwig jest bardzo wszechstronny. Pozwala wykonywać czynności zarówno na placu budowy, jak i poza nim. Sprawdza się w transporcie i przeładowywaniu.

Tym, co wyróżnia dźwig, jest bardzo duża wytrzymałość obciążeniowa. Innymi słowy, udźwig jest na tyle duży, że możliwe okazuje się przeładowywanie nawet najcięższych ładunków.

Co oprócz dźwigu?

W przypadku dużych projektów budowlanych dźwigi są absolutnie niezastąpione. Jednak często konieczne jest uzupełnienie ich pracy innymi urządzeniami, maszynami i pojazdami. Taczki czy łopaty wciąż są w użyciu. Ponadto jeśli chodzi o przeładowywanie doskonale sprawdzają się wywrotki. To wyjątkowo komfortowe rozwiązanie również w zakresie transportu towarów na większe odległości.

Zapraszamy po więcej informacji: Dźwigi Kraków.

#Artykuł sponsorowany