Obecnie beton to jeden z najpopularniejszych materiałów budowlanych. Nic w tym dziwnego, jest niezwykle twardy i trwały. Doskonale sprawdza się między innymi jako materiał na fundamenty. Jednak aby wykorzystać beton, przeważnie trzeba go poddać obróbce. W takich sytuacjach wykonuje się cięcie betonu. Jakimi metodami? Sprawdźmy!

Tradycyjne metody cięcia betonu

Obecnie cięcie betonu można przeprowadzać na wiele różnych sposobów. Wśród metod tradycyjnych wyróżnia się między innymi cięcie piłą ścienną. Jest to model wykorzystywany do tworzenia otworów w ścianach wykonanych z betonu. Warto zwrócić uwagę też na przecinarkę ręczną, czyli niewielki model, umożliwiający wykonanie cięcia nawet w bardzo trudno dostępnym miejscu. Jednocześnie wydajność tego sprzętu jest stosunkowo mała, przez co zaawansowana obróbka grubych elementów betonowych nie jest w tym przypadku możliwa. Jeśli konieczne jest cięcie materiałów wielkogabarytowych o dużej wadze, które znajdują się w pozycji leżącej, stosuje się między innymi przecinarki jezdne. Kółko sprawia, że poruszanie piłą po materiale jest bardzo proste. Jednocześnie tarcza tnąca jest większa niż w przypadku wymienionych wcześniej urządzeń, co daje większe możliwości w zakresie przeprowadzanych zabiegów.

Cięcie betonu techniką diamentową

Poza wymienionymi powyżej metodami, wykonuje się też cięcie betonu techniką diamentową. Z roku na rok technika ta zyskuje coraz większą popularność. Już dzisiaj jest polecana przez większą specjalistów. W tym przypadku wykorzystuje się liny diamentowe, czyli sprzęt wyposażony w diament, będący jednym z najtwardszych materiałów spośród dostępnych na świecie. Cięcie betonu diamentem przebiega szybko i sprawnie. Co więcej, technika ta nie wywołuje dużych wstrząsów i wibracji. Dzięki temu technika diamentowa może być stosowana w zasadzie wszędzie, nawet jeśli w okolicy znajdują się inne obiekty budowlane. Wygoda przeprowadzania zabiegu w krótkim czasie, a jednocześnie brak zniszczeń w okolicy to główne zalety, odpowiadające za popularność techniki diamentowej.

Poznaj specjalistów w cięciu betonu – alt-pro.pl – Cięcie betonu Gdańsk.

#Artykuł sponsorowany