Przeprowadzenie wycinki drzew to często absolutna konieczność. Chore czy stare drzewa mogą się w każdej chwili zawalić. Ponadto wycinka drzew bywa niezbędna ze względu na gałęzie sięgające okien bloków oraz z wielu innych przyczyn. Zawsze wtedy potrzebny jest profesjonalny sprzęt do wycinki drzew. Co wchodzi w skład niezbędnego wyposażenia?

Wycinka drzew, czyli podnośnik koszowy

Wycinka drzew to praca na wysokości. Zanim drzewo zostanie ścięte, konieczne jest obcięcie gałęzi. W tym celu specjalista od wycinki musi dostać się na wysokość. Zdecydowanie najczęściej wykorzystuje się do tego podnośnik koszowy. Mowa o zwyżce, która składa się z wysięgnika dołączonego do pojazdu. Na szczycie wysięgnika znajduje się kosz, czyli zabezpieczona barierkami platforma. Specjalista wchodzi na platformę, a zwyżka wynosi go na odpowiednią wysokość, gdzie może on wykonać zadanie. Dzięki dobrej jakości podnośnikowi wycinka drzew staje się prosta.

Sprzęt do wycinania drzew

Aby wycinka drzew była możliwa, trzeba wyposażyć się również w odpowiedni sprzęt do ścinania gałęzi i pnia. Mowa tutaj o odpowiednich piłach – elektrycznych lub spalinowych. Ważne, aby moc piły była dostatecznie duża, jednocześnie jednak niewskazana jest zbyt duża waga urządzenia. Warto zwrócić uwagę na poręczność sprzętu.

Ponadto, aby skutecznie wycinać drzewa, trzeba posiadać odpowiednie nożyki do przycinania niewielkich fragmentów gałęzi. Nie obejdzie się również bez koszy lub innych pojemników na resztki powstające podczas wycinki.

Bezpieczna wycinka drzew

Aby wycinka drzew była bezpieczna, trzeba wyposażyć się w odpowiedni sprzęt zabezpieczający. Kask, rękawice i gogle to podstawowe wyposażenie operatora piły. Ponadto powinien on również być przywiązany do barierek na wypadek, gdyby stracił równowagę. Oczywiście należy zadbać także o sprawność zwyżki. Polecamy korzystać z nowych, sprawdzonych maszyn, które są gwarancją bezpieczeństwa wykonywanych prac. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się wynajem zwyżki od zaufanej firmy, oferującej tego typu usługi.

#Artykuł sponsorowany