Zastanawiasz się, jakie drzwi zewnętrzne zamontować w domu czy też biurze? Rozwiązań w tym zakresie jest wiele. Jedną z opcji stanowią drzwi aluminiowe. Dlaczego to dobry wybór? Jakie są najważniejsze zalety tego typu drzwi i czy posiadają one jakieś wady? Sprawdzamy!

Nowoczesne drzwi aluminiowe

Niewątpliwie drzwi aluminiowe to dobre rozwiązanie zawsze wtedy, kiedy zależy nam na ciekawej, nowoczesnej estetyce. Co do zasady, metal w architekturze i wnętrzach jest postrzegany jako nowoczesność. Dlatego też drzwi z aluminium, prowadzące do Twojego domu czy biura, na każdym zrobią wrażenie. Zwłaszcza, że to od Ciebie zależy kolorystyka drzwi. Nie musisz decydować się na oryginalną barwę tego metalu – możesz pokryć powierzchnię dowolną farbą. Co więcej, masz też szerokie pole manewru w kwestii wyboru klamki do drzwi.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jakie są alternatywy dla drzwi aluminiowych? Przede wszystkim konstrukcje z PCV i drewna. Oba rozwiązania są godne uwagi, jednak jest z nimi jeden istotny problem. Przede wszystkim nie zapewniają wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Zarówno tworzywo sztuczne, jak i drewno można sforsować z użyciem narzędzi ręcznych. Natomiast w przypadku aluminium, jak i zresztą większości innych metali, nie ma o tym mowy. Tym samym drzwi aluminiowe zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa.

Trwałe drzwi aluminiowe

Metale należą do najtwardszych materiałów, co oznacza ich długą trwałość. Podobnie jest z aluminium, które nie ulegnie zniszczeniu nawet po wielu latach. W przeciwieństwie do drewna czy PCV, czynniki zewnętrzne, takie jak zjawiska atmosferyczne, nie doprowadzą do zniszczenia drzwi aluminiowych. Dotyczy to zresztą nie tylko trwałości konstrukcji, ale też estetyki powierzchni drzwi. Odporne na wilgoć czy temperatury aluminium nawet po wielu latach będzie się prezentowało tak samo doskonale.

Drzwi aluminiowe to dobry wybór. Konstrukcja wykonana z metalu przeważa nad alternatywami. Jednocześnie aluminium to materiał o wiele lżejszy niż większość innych metali, jak na przykład stal, zatem sprawdza się w tym zastosowaniu idealnie.

Zapraszamy po więcej informacji: MajaPlus – Drzwi aluminiowe Poznań.

#Artykuł sponsorowany