Kiedy powinieneś zainteresować się przydomową oczyszczalnią ścieków

Kiedy powinieneś zainteresować się przydomową oczyszczalnią ścieków

Zanieczyszczenia powstają w każdym domu bez wyjątku. To oczywiste, że konieczne jest ich odprowadzanie. Jak się okazuje, można to robić na kilka sposobów. Jednym z rozwiązań jest przydomowa oczyszczalnia ścieków. Czym ona tak właściwie jest i kiedy warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Kiedy przydomowe oczyszczalnie ścieków są niezbędne?

Co do zasady każdy właściciel gospodarstwa domowego ma obowiązek połączenia domowej instalacji kanalizacyjnej z siecią. Jednak w niektórych przypadkach okazuje się to niemożliwe. Mowa o sytuacjach, w których sieć kanalizacyjna znajduje się w dużej odległości od domu. Podłączenie może być wtedy niewykonalne lub wymagać bardzo dużej inwestycji w system pomp. W takich okolicznościach montuje się przydomowe oczyszczalnie ścieków. Jest to rozwiązanie w pełni legalne i w tej sytuacji zdecydowanie najlepsze.

Warto w tym miejscu podkreślić, że w przypadku braku możliwości podłączenia do sieci istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, a mianowicie montaż szamba. Jednak jak wykażemy w dalszej części tekstu, przydomowe oczyszczalnie ścieków w zasadzie zawsze okazują się lepsze.

Czym jest przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Pozornie przydomowe oczyszczalnie ścieków wydają się tym samym, co szamba Są to duże zbiorniki, umieszczone poza domem, jednak w stosunkowo niewielkiej odległości od niego. Różnica jest jednak taka, że w oczyszczalniach stosuje się systemy, które pozbywają się zanieczyszczeń. Tym samym nie zalegają one w zbiorniku. Systemy mogą tworzyć enzymy rozkładające zanieczyszczenia, alternatywę stanowią bakterie beztlenowe. Wykorzystuje się również metodę grawitacyjną. Oczyszczone ścieki, czyli po prostu woda, są odprowadzane ze zbiornika.

Niewątpliwie przydomowa oczyszczalnia ścieków to lepsze rozwiązanie niż szambo. Przede wszystkim dlatego, że zanieczyszczenia nie zalegają w zbiorniku. Oznacza to brak przykrych zapachów czy też ryzyka zanieczyszczenia gleby. Ponadto oczyszczalnie są niemal bezobsługowe. Wystarczy opróżniać je raz do roku, co nie generuje zbyt wysokich kosztów.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków Bielsko Biała – zapraszamy po więcej informacji.

#Artykuł sponsorowany


Polecane

Dom i Ogród

Czyszczenie kostki brukowej

Kostka brukowa to najpopularniejszy materiał na podjazdy i obrzeża wokół posesji. Nawierzchnia jest niezwykle trwała i pięknie komponuje się z zielenią trawnika. Estetyczny wygląd kostki brukowej wymaga jednak odpowiedniej pielęgnacji.

Dom i Ogród

Co możesz zrobić przy użyciu sterowania przez Wi-Fi?

Czy w dzisiejszych czasach możemy ułatwić sobie życie w tak prozaicznych czynnościach, jak otwieranie bramy wjazdowej czy włączenie światła? Tak, a co więcej, jest to możliwe dzięki sterowaniu przez Wi-Fi.

Dom i Ogród

Mieszkanie w stylu retro

Niewielu rzeczy daje tak wiele radości jak urządzanie własnego mieszkania. Każdy może stworzyć unikatowy klimat, który będzie podkreślał jego osobowość. Jednym z trendów, który cieszy się ostatnio dużą popularnością, jest

Dom i Ogród

Dlaczego warto postawić domek letniskowy z bali drewnianych?

Domek letniskowy z bali drewnianych to doskonały wybór dla osób, które cenią sobie spokój i kontakt z naturą. Takie domy nie tylko prezentują się estetycznie i przytulnie, ale również są

Dom i Ogród

Jak ciąć beton – sprawdzone techniki

Obecnie beton to jeden z najpopularniejszych materiałów budowlanych. Nic w tym dziwnego, jest niezwykle twardy i trwały. Doskonale sprawdza się między innymi jako materiał na fundamenty. Jednak aby wykorzystać beton,

Dom i Ogród

Historia i znaczenie stołu w kulturze i sztuce

Stół to jeden z najważniejszych mebli w naszych domach. To właśnie przy nim zasiadamy wraz z rodziną i przyjaciółmi, aby dzielić się posiłkami, rozmawiać, pracować i się bawić. Jednakże stół