Wilgoć w obiekcie w każdej formie jest zjawiskiem bardzo niepożądanym. Dlatego kiedy się pojawi, a przyczyn jej wystąpienia może być wiele, należy wdrożyć odpowiednie działania. Najczęściej polega ono na wynajmie osuszaczy. Jednak jakie osuszacze można wynająć? Jakie są metody osuszania powietrza? Sprawdźmy!

Wynajem osuszaczy, czyli ogrzewanie lub chłodzenie

Jak się okazuje, wynajem osuszaczy to w wielu przypadkach wynajem nagrzewnic. Mowa o sprzęcie służącym do podnoszenia temperatury powietrza w pomieszczeniu. To jedna z najpopularniejszych metod osuszania powietrza. Warto przy tym mieć na uwadze, że nagrzewnica powinna współpracować z wentylatorem. Jest on niezbędny, aby wywiewać nagrzane powietrze. W ten sposób można się całkiem szybko pozbyć wilgoci z pomieszczenia.

Kolejny sposób jest niejako przeciwnością nagrzewania pomieszczeń. Otóż mowa o metodzie kondensacyjnej. W tym przypadku należy ochładzać powietrze aż do osiągnięcia punktu rosy. Dochodzi wtedy do kondensacji, czyli skraplania wilgoci.

Osuszanie adsorpcyjne

Decydując się na wynajem osuszaczy, można również wybrać urządzenia adsorpcyjne. Mowa o sprzęcie, który posiada składnik wychwytujący wilgoć. Może to być na przykład aktywowany tlenek glinu, ale też chlorek litu lub żel krzemionkowy. Możliwości jest tak naprawdę sporo. Podobnie jak powyższe, jest to skuteczna metoda osuszania. Niemniej należy mieć na uwadze, że skuteczność poszczególnych metod jest zależna od wielu czynników, w tym poniekąd nawet od źródła wilgoci. Kluczowe są natomiast warunki panujące w danym pomieszczeniu i jego otoczeniu.

Wynajem osuszaczy wysokiej klasy

Bez względu na wybraną metodę osuszania, ważne jest, aby przeprowadzać ją z użyciem jakościowego sprzętu. Tylko wtedy można być pewnym dostatecznej wydajności oraz możliwości przeprowadzenia zabiegu do końca. Proponujemy, aby współpracować tylko ze sprawdzonymi firmami, które oferują wynajem osuszaczy, a także pomagają w doborze optymalnego w danej sytuacji sprzętu.

Wynajem osuszaczy Poznań – zapraszamy po więcej informacji.

#Artykuł sponsorowany