Brak ogłoszeń dopasowanych do twojej profesji i umiejętności lub kolejne złożone CV pozostawione bez odpowiedzi mogą budzić frustrację. Dlatego, zamiast szukać dalej na własną rękę, rozważ skorzystanie z usług specjalistów z agencji pracy. Czy warto? Sprawdź!

Co to jest agencja pracy?

Agencja zatrudnienia to firma skupiona na pomocy innym przedsiębiorstwom w znalezieniu najlepszych fachowców na wolne stanowiska. Jej zadaniem jest również łączenie profesjonalistów z miejscami pracy najbliższymi ich umiejętnościom. Dzięki pomocy agencji osoby, które szukają pracy, są na bieżąco ze wszystkimi dostępnymi dla ich ofertami. Nie ma więc potrzeby ciągłego przeszukiwania portali internetowych z ogłoszeniami i sprawdzania, czy spełniasz wymagania firmy. Wszystko odbywa się w ramach ciągłego procesu rekrutacji i selekcji, który daje agencji możliwość skontaktowania się z odpowiednimi specjalistami na oferowany wakat.

Jakie formy zatrudnienia oferuje agencja?

Nie ma znaczenia, czy jesteś pracownikiem umysłowym, czy fizycznym. Czy masz długoletnie doświadczenie, czy dopiero zaczynasz przygodę z pracą zgodną z profilem swojego wykształcenia. Zawsze możesz dołączyć swoje CV do bazy kandydatów danej agencji zatrudnienia. Ponieważ przepływ ofert w takim miejscu jest aktualizowany na bieżąco, może okazać się, że wkrótce otrzymasz propozycję pracy. Do agencji pracy zgłaszają się pracodawcy z różnych branż, również kontrahenci zagraniczni.

Co w sytuacji, gdy interesuje Cię tylko praca sezonowa? W bazach ofert na wolne stanowiska są nie tylko te na pełny etat na podstawie umowy o pracę. Inne formy zatrudnienia, jakie oferuje agencja to:

 • umowa o pracę tymczasową,
 • umowy cywilno-prawne, czyli umowa zlecenie lub umowa o dzieło.

Dzięki temu masz większą swobodę wyboru.

Czy warto pracować przez agencję pracy?

Wiele firm współpracuje z agencjami rekrutacyjnymi w celu pozyskiwania najlepszych kandydatów.  Dlatego zawsze warto uwzględnić to miejsce w kryteriach wyszukiwania pracy. Dzięki temu nie przegapisz żadnych okazji.

Miejsca takie jak agencja pracy LeasingTeam oferują kandydatom:

 • dostęp do aktualnej bazy ofert pracy,
 • kontakt w sprawie ofert wakatów na stanowiska zgodne z wykształceniem i doświadczeniem,
 • wsparcie merytoryczne przed rozmową kwalifikacyjną,
 • profesjonalne doradztwo zawodowe (pomoc w odnalezieniu właściwej ścieżki kariery),
 • możliwość znalezienia pracy stałej lub tymczasowej,
 • pewność, że oferta pochodzi ze sprawdzonego źródła,
 • pomoc w załatwieniu formalności legalizacyjnych dla osób z zagranicy,
 • pośrednictwo w delegowaniu do pracy za granicę,
 • w przypadku zatrudnienia pełne wsparcie infolinii kadrowo-płacowej oraz działu obsługi pracownika,
 • zgromadzenie cennego doświadczenia w bezpośrednim kontakcie ze specjalistami od rekrutacji i selekcji.

Proces poszukiwania pracy może zająć dużo czasu, ale z agencją zatrudnienia zwiększasz swoje szanse na znalezienie wymarzonego stanowiska. Dlatego na początek skup się na swoim CV, a potem poświęć czas na wypełnianie formularzy i zgłoszenie swojej osoby do bazy kandydatów.

#Artykuł sponsorowany