Stymulatory tkankowe – naturalne odmładzanie
Spadek syntezy włókien kolagenowych i elastyny sprawia, że skóra z czasem traci jędrność i optymalne napięcie. Proces ten zachodzi w organizmie już po 25 roku życia i wymaga zastosowania odpowiednich zabiegów. Stymulatory tkankowe to nowoczesne substancje, których zadaniem jest pobudzenie naturalnych procesów regeneracji skóry i w efekcie poprawę jej wyglądu. Sprawdź, kto może skorzystać z nowoczesnych zabiegów i jakie daje rezultaty.
Stymulatory tkankowe – nowoczesna alternatywa dla wypełniaczy
Pojawienie się pierwszych zmarszczek i widoczna utrata gęstości skóry sprawia, że wiele osób poszukuje skutecznych zabiegów regenerujących. Stymulatory tkankowe zapewniają spektakularne efekty, poprzez pobudzenie naturalnych procesów produkcji kolagenu i fibroblastów. Stymulatory tkankowe np. w Novoderm w Łodzi, pozwalają cieszyć się długotrwałymi efektami przy wysokim bezpieczeństwie zabiegowym i minimalnym ryzyku powikłań. Optymalne rezultaty wyraźnie młodszej i ujędrnienia skóry można uzyskać stosując serię 2-3 zabiegów. Specjalistyczne kliniki medycyny estetycznej oferuje kilka rodzajów stymulatorów tkankowych, które dobierane są do indywidualnych potrzeb podczas konsultacji lekarskiej. Stymulatory tkankowe podawane są metodą iniekcji, a pierwsze efekty można dostrzec już po upływie dwóch tygodni. Nowoczesną alternatywę dla wypełniaczy stosuje się w przypadku utraty napięcia tkanek, zmarszczek mimicznych, nierównego kolorytu skóry, blizn i rozstępów, przebarwień, cieni pod oczami oraz nadmiernego przesuszenia i rogowacenia skóry.
Czy stymulatory tkankowe są bezpieczne?
Stymulatory tkankowe to specjalnie opracowane substancje, które zapewniają naturalne efekty odmłodzenia, ujędrnienia i poprawy kolorytu skóry poprzez pobudzenie procesów odnowy. Zabieg polega na nakłuwaniu skóry odpowiednio dopasowanym rodzajem stymulatora i jest obarczony minimalnym ryzykiem skutków ubocznych i działań niepożądanych. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, który dopasuje stymulator do potrzeb i wykluczy przeciwwskazania, do których należą:
- choroby o podłożu autoimmunologicznym,
- zaburzenia krzepliwości krwi,
- ciąża i karmienie piersią,
- uczulenie na składniki preparatu lub środka znieczulającego.
Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań, ale dla uzyskania optymalnych rezultatów zalecane jest unikanie spożywania alkoholu, przyjmowanie niektórych leków, o których informuje lekarz podczas szczegółowego wywiadu, a także korzystanie z sauny i kąpiele słoneczne. Stymulatory tkankowe podawane są metodą iniekcji, a zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu i dyskomfortu.
Stymulatory tkankowe – efekty zabiegu
W profesjonalnych klinikach medycyny estetycznej dostępne są różne rodzaje stymulatorów tkankowych takich jak: stymulujące produkcję fibroblastów, pobudzające produkcję kolagenu typu 1, zapewniające naturalny efekt wypełnienia lub długotrwały rezultat odbudowy skóry. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są od razu po zabiegu, ale końcowe rezultaty pobudzenia naturalnej produkcji kolagenu można zauważyć po upływie około 4-6 tygodni. Dla uzyskania optymalnych efektów zalecana jest seria 2-3 zabiegów co 4 tygodnie. Trwałość rezultatów zabiegu stymulatorami tkankowymi zależy od kondycji skóry i reakcji na podane składniki stymulatora oraz rodzaju preparatu. Zazwyczaj efekty zabiegu utrzymują się od kilku tygodni do około dwóch lat.
Stymulatory tkankowe zapewniają naturalne efekty ujędrnienia, redukcji zmarszczek i przebarwień oraz poprawy kondycji skóry przy niewielkim ryzyku zabiegowym. Skorzystaj z alternatywnej metody dla wypełniaczy i umów się na konsultację w specjalistycznej klinice medycyny estetycznej, np. w Novoderm w Łodzi, oferującej kilka rodzajów stymulatorów.