Rozbudowane hale, obsługujące codziennie mnóstwo partii towaru, muszą być wyposażone w wydajną infrastrukturę pozwalającą na łatwiejsze operowanie ładunkami przemieszczanymi w ramach działalności magazynu. Przykładem urządzenia, które umożliwia sprawniejsze zarządzanie zapasami w magazynie, jest winda towarowa. Jak ona działa i w jaki sposób wykorzystuje się ją w nowoczesnych przestrzeniach logistycznych? Na co zwrócić uwagę, planując wprowadzenie tego elementu do magazynu?

Jaką funkcję pełni winda magazynowa towarowa?

Windy towarowe znajdują zastosowanie w wielu magazynach, gdzie używa się ich do transportu pionowego różnego rodzaju ładunków. Wykorzystuje się je w wielopiętrowych halach lub obiektach wyposażonych w antresole, mogą być instalowane także na zewnątrz budynku. Współczesne windy magazynowe towarowe to również urządzenia o samonośnej konstrukcji, które można zamontować w niemal dowolnej części hali. Większość z tego rodzaju dźwigów jest przystosowana wyłącznie do przewozu towarów, jednak niektóre z modeli wyposażone są także w stanowisko dla operatora — są to tak zwane windy towarowo-osobowe. Dźwig towarowy znacznie upraszcza i przyspiesza transport ładunków pomiędzy piętrami, usprawniając tym samym procesy magazynowe, związane z rozładunkiem i załadunkiem, składowaniem czy sortowaniem.

Winda magazynowa towarowa — o czym należy pamiętać przed wyborem?

Zakup windy towarowej to sposób na ulepszenie zarządzania transportem pionowym. Szybkie i poprawne dostarczanie towarów do wielu klientom wymaga jednak przede wszystkim odpowiednio zaprojektowanego magazynu. W takiej przestrzeni windy towarowe i inne elementy nie mogą być rozmieszczone przypadkowo. Ich lokalizacja musi doskonale współgrać z resztą infrastruktury, by maksymalnie ułatwiać pracę i nie stwarzać niebezpieczeństwa dla pracowników hali. By w pełni i bez obaw korzystać z możliwości, jakie dają nowoczesne, zaawansowane technologicznie magazyny, warto zdecydować się skorzystanie z oferty doświadczonego dewelopera powierzchni przemysłowych.

Takie firmy proponują swoim klientom zakup lub najem nowoczesnych przestrzeni logistycznych i przemysłowych, a także projekty szyte na miarę, czyli opracowywane z myślą o potrzebach konkretnej działalności. Przykładem takiej firmy jest Panattoni, czyli lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie. W ofercie dewelopera znaleźć można mnóstwo dopracowanych rozwiązań dla przedstawicieli najróżniejszych branż. Zajrzyj na stronę https://panattonieurope.com/pl-pl i zobacz, jakie możliwości Panattoni oferuje swoim klientom.

Na co zwrócić uwagę, wybierając windę magazynową towarową?

W doborze windy towarowej kluczowa jest kwestia udźwigu. Parametr ten określa maksymalną masę ładunku, jaki jest w stanie przewieźć dany model dźwigu. Ważny jest także odpowiedni dobór gabarytów — winda powinna móc pomieścić wybrane ładunki, nie zabierając przy tym zbyt dużej ilości miejsca. Warto zwrócić uwagę również na prędkość pracy oraz to, jaki poziom hałasu jest generowany w tym procesie. Nowoczesne, wysokiej jakości modele dźwigów powinny umożliwiać sprawny i cichy transport ładunków oraz być wyposażone w niezbędne zabezpieczenia, zapewniające stabilność całej konstrukcji.

#Artykuł sponsorowany