Luksus w gabinecie medycznym — jak nowoczesne fotele zabiegowe elektryczne podnoszą standardy obsługi pacjenta?
30 listopada 2023 Artykuł partnera

Luksus w gabinecie medycznym — jak nowoczesne fotele zabiegowe elektryczne podnoszą standardy obsługi pacjenta?

Nowoczesne gabinety medyczne muszą być wyposażone w odpowiedni sprzęt oraz wysokiej jakości meble. Wpływa to bowiem na komfort pacjentów, którzy je odwiedzają. W takich miejscach powinna panować przyjemna atmosfera pozwalająca się wyciszyć oraz zredukować stres. Odpowiednie wyposażenie jest ważne także pod kątem personelu wykonującego różnego rodzaju zabiegi oraz procedury medyczne. Obowiązkowym elementem każdego nowoczesnego gabinetu powinien być fotel zabiegowy elektryczny.

Czym charakteryzuje się zabiegowy fotel elektryczny?

Tego rodzaju fotel jest wyposażony w elektryczny system sterowania jego wysokością oraz położeniem oparcia i części przeznaczonej na nogi. Najbardziej zaawansowane modele pozwalają także na modyfikację zagłówka oraz podłokietników.

Elektryczna regulacja wysokości umożliwia szybkie dopasowanie fotela do potrzeb oraz oczekiwań zarówno pacjentów, jak i personelu medycznego. Odbywa się to za pomocą przycisków lub specjalnego pilota. Sterowanie fotelem jest wygodne i nie wymaga specjalistycznego przeszkolenia, dlatego poradzi sobie z nim każdy.

Regulacja oparcia oraz zagłówka pozwala dopasować ich wysokość i kąt nachylenia. Wpływa to korzystnie na komfort pacjentów, a także zdecydowanie ułatwia personelowi medycznemu dostęp do różnych części ciała chorego.

Dlaczego warto wybrać nowoczesny elektrycznie sterowany fotel zabiegowy?

Jest on przede wszystkim zdecydowanie bardziej funkcjonalny niż modele sterowane manualnie czy hydraulicznie. Zapewnia większą wygodę oraz precyzję. Można go ustawić zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej. Sprawdzi się więc świetnie wszędzie tam, gdzie pacjenci są poddawani różnego rodzaju zabiegom. Z powodzeniem stosuje się go także w placówkach, w których wykonywane są długotrwałe i męczące procedury medyczne. Na takim fotelu każdy pacjent będzie mógł poczuć się wygodnie.

Ze względu na swoje uniwersalne zastosowanie oraz funkcjonalność fotele zabiegowe z elektrycznym sterowaniem można wykorzystać podczas rutynowych badań i zabiegów. Sprawdzą się również w trakcie dializ czy chemioterapii. Mają zastosowanie również w punktach krwiodawstwa oraz krwiolecznictwa.

Nowoczesny fotel zabiegowy elektryczny ułatwia pracę personelowi medycznemu. Dzięki temu, że pacjent może przyjąć na nim optymalną dla siebie pozycję, sprzyja on zmniejszeniu stresu oraz nieprzyjemnych dolegliwości związanych z przeprowadzaną procedurą medyczną.

Jak wybrać odpowiedni fotel zabiegowy?

Wybierając fotel zabiegowy do placówki medycznej, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na jego funkcjonalność oraz możliwość płynnej regulacji, ale także na wygląd. Powinien prezentować się estetycznie oraz elegancko. Należy wybierać modele wykonane z wysokiej jakości tworzyw, które są wytrzymałe oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne. Materiały, które pokryte są siedziska, muszą być łatwe w czyszczeniu. Zapewni to najwyższy poziom higieny. Warto wybierać takie obicia, które są odporne na działanie silnych środków dezynfekujących oraz myjących.

W wielu placówkach medycznych najlepiej sprawdzi się fotel z jedną kolumną, która zapewnia stabilizację przy obciążeniu przesuniętym względem środka. Dzięki niej pacjent może czuć się pewnie, a personel nie musi obawiać się o to, że podczas zabiegu czy badania nagle się on przesunie. Taki fotel zapewnia właściwy udźwig oraz optymalne położenie ciała. Jednocześnie jest on na tyle kompaktowy, że nie zajmuje wiele miejsca. Nowoczesne kolumny sterowane elektryczne, które montowane są w wysokiej jakości fotelach, wyróżniają się niezawodnością. Systemy te są skonstruowane w taki sposób, aby działały płynnie oraz bez zarzutu. Nie wymagają skomplikowanej i długotrwałej konserwacji. Są proste w obsłudze, a także bezpieczne, gdyż nie mają elementów, które mogłyby stanowić zagrożenie dla pacjentów czy personelu medycznego.

Fotele z elektrycznym sterowaniem to świetne rozwiązanie zarówno do małych, jak i dużych gabinetów. Są one niezbędnym elementem wyposażenia każdej nowoczesnej placówki, która na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo i najwyższy komfort pacjentów. Pozwala na to szybka i bezproblemowa zmiana pozycji z siedzącej na leżącą. Takie meble sprawdzą się doskonale nawet podczas wielogodzinnych zabiegów czy długich procedur medycznych, takich jak oddawanie krwi czy podawanie chemioterapii. Najważniejsze jest to, aby wybrać najwyższej jakości fotel od sprawdzonego i doświadczonego producenta specjalizującego się w tej branży. Da to gwarancję, że wybrany model posłuży bez zarzutu przez długi czas.Polecane

Zdrowie i Uroda

Profesjonalne środowisko terapeutyczne w ośrodku leczenia uzależnień

Leczenie alkoholizmu w specjalistycznym ośrodku terapeutycznym zapewnia osobie uzależnionej profesjonalne wsparcie i opiekę. Ośrodek terapeutyczny to miejsce, w którym specjaliści w dziedzinie uzależnień pracują nad procesem zdrowienia i długotrwałej abstynencji.

Zdrowie i Uroda

Leczenie wady zgryzu u dorosłych

Obecny poziom rozwoju stomatologii pozwala na leczenie wad zgryzu w praktycznie każdym wieku. Warto też zaznaczyć, że mniejsze i większe wady są obecne u większości osób, a idealnie równymi zębami

Zdrowie i Uroda

Psychoterapia par – dlaczego warto się zdecydować?

Psychoterapia par to proces, który może przynieść znaczące korzyści dla związku. Jest to szczególna forma terapii, w której para pracuje wspólnie z terapeutą, aby rozwiązać problemy, mające wpływ na ich

Zdrowie i Uroda

Jak przygotować się do porodu?

Kobiety, w momencie kiedy zdecydują się na zaplanowanie ciąży, podejmują jednocześnie wyjątkowo odpowiedzialną decyzję. Doskonale jest ona jednak przemyślana, a panie z radością wyliczają swoje dni płodne w momencie, kiedy

Zdrowie i Uroda

Z jakimi problemami pomoże nam periodontolog?

W dziedzinie stomatologii istnieje wiele specjalizacji, z których każda ma swoje unikalne znaczenie i obszar działania. Jednym ze specjalistów o wyjątkowym znaczeniu jest periodontolog – ekspert w dziedzinie zdrowia dziąseł

Zdrowie i Uroda

Przełomowe podejście do leczenia alkoholizmu

Alkoholizm to złożony problem, który dotyka wielu osób na całym świecie. Choć walka z tym nałogiem może być trudna, istnieje wiele nowatorskich metod i terapii, które oferują nadzieję na pełne