Volkswagen to niemiecki producent samochodów. Jedna z największych firm motoryzacyjnych na świecie kontroluje także kilka innych przedsiębiorstw, takich jak Seat czy Skoda. Samochody niemieckiej marki są popularne na całym świecie, w tym także w Polsce. Które modele cieszą się największym wzięciem i posiada je na stanie każdy salon Volkswagen? Sprawdzamy!

Volkswagen Passat, czyli absolutny lider

Zdecydowanie najpopularniejszym samochodem marki Volkswagen w Polsce oraz jednym z najpopularniejszych na świecie jest Passat. To auto klasy średniej, dostępne w wielu wariantach. Bardzo dużą popularność zdobył model kombi, gwarantujący dużą przestrzeń i wysoki komfort jazdy. Jednak także wersja sedan zdobyła uznanie, zyskując popularność zarówno w użytku prywatnym, jak i komercyjnym. Passat to prawdziwa legenda i posiada go w ofercie w zasadzie każdy salon Volkswagen. Auto jest produkowane od niemal 50 lat, a obecnie sprzedawana jest już jego 8. generacja.

Volkswagen Golf

Kolejne auto powszechnie spotykane w salonach Volkswagen to model Golf. W produkcji znajduje się zaledwie o rok krócej niż Passat. Również w tym przypadku produkowana jest 8. generacja samochodu. Jest to model zaliczany do aut klasy kompaktowej. Producentowi udało się stworzyć samochód komfortowy, który jednocześnie doskonale radzi sobie na niewielkich przestrzeniach, między innymi w użytku miejskim.

Volkswagen Beetle

New Beetle to model, który wyszedł już z produkcji. Jednak na drogach wciąż można spotkać bardzo wiele tych aut. Choć Beetle nie jest już dostępny w salonie Volkswagen, na rynku wtórnym robi prawdziwą furorę. Beetle to następca modelu New Beetle, a tamten to z kolei następca kultowego Volkswagena Garbusa. Auto wyróżnia się zaokrąglonym dachem, który nadaje pojazdowi szczególnego charakteru.

Powyżej wymieniliśmy jedne z najpopularniejszych samochodów marki Volkswagen. Jednak w salonie Volkswagen, a tym bardziej na drogach, możemy natrafić również na wiele innych modeli tej marki.

Szukasz swojego wymarzonego Volkswagena? Zapraszamy! Mroczkowski – salon volkswagen Poznań

#Artykuł sponsorowany