Cegła na elewacji to widok, który zachwyca wiele osób. Co sprawia, że coraz więcej inwestorów decyduje się na ten materiał elewacyjny? Czy są to głównie parametry techniczne, a może tylko estetyczne? Zostań z nami na dłużej, jeśli ceglana elewacja to scenariusz, który rozważasz na poważnie.

Moda na elewację z cegły naturalnej

W nowoczesnej architekturze naturalne i ekologiczne rozwiązania stają się coraz bardziej popularne. To między innymi z tego względu powróciła moda na starą cegłę, co widać nie tylko w licznych realizacjach wnętrzarskich, ale i w zewnętrznym wykończeniu domów jednorodzinnych, budynków firmowych czy centrów handlowych. Zastosowanie płytek ceglanych na elewacji stanowi dziś niezwykle gustowną dekorację, która choć kojarzy się z budownictwem tradycyjnym, w rzeczywistości wpisuje się również w bardziej nowoczesne trendy.

Trwała i solidna elewacja z płytek ceglanych

Jedną z podstawowych funkcji elewacji jest ochrona wewnętrznych warstw ścian przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Materiał elewacyjny powinien być więc trwały oraz odporny na zmiany temperatur, mrozy, upały, silny wiatr, gradobicie czy porastaniem mchem. Płytki z cegły naturalnej odpowiadają wszystkim powyższym założeniem. Co więcej, pod hasłem „elewacja z ciętej cegły” kryje się skuteczna termoizolacja budynku oraz poprawa akustyki w domu / mieszkaniu.

Idealne dopasowanie płytek z cegły do charakteru inwestycji

Wybór materiału na elewację wiąże się z podjęciem decyzji o jego kolorze czy strukturze. W przypadku płytek ze starej cegły warto zapoznać się ze wszystkimi możliwościami, jakie oferuje producent / sklep. Dzisiejsze cegły elewacyjne, ozdobne etc. dostępne są nie tylko w klasycznym czerwonym odcieniu, różna jest także ich struktura. Bez problemu znajdziesz: cegłę w kolorze beżowym z chropowatą strukturą, jak również cegłę o gładkim licu i pomarańczowej barwie.

Pamiętaj, że na wyborze materiału głównego się nie kończy – równie ważne pozostaje dopasowanie fugi do cegły. I tutaj możliwości kolorystycznych jest wiele; biel, szarość, beż, brąz, a nawet szalenie modny antracyt.

Zainteresowany/a? Już teraz sprawdź kolekcję płytek ceglanych na elewację oraz niezbędną chemię montażową polskiej marki e-Cegła.

#Artykuł sponsorowany